Stratégie DASH diéty

13 augusta, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  9649
stratégie dash diéty

Rozhodli ste sa držať DASH diétu? Bojíte sa však, že ju nebudete vedieť dodržať a skončíte skôr ako začnete?

Prečítajte si nasledujúce stratégie, ktoré vám pomôžu pri držaní DASH diéty:

Postupná zmena

Ak chcete zvýšiť svoj úspech pri držaní DASH diéty, vyhnite sa dramatickým zmenám v stravovaní a robte všetko krok po kroku. Namiesto radikálnej zmeny zmeňte najprv len jednu či dve veci a neskôr pridajte ďalšie zmeny. Začnite tým, že zaradíte len jednu alebo dve porcie ovocia a zeleniny denne. Neskôr pridáte ďalšie porcie ovocia a zeleniny na obed a na večeru. Skôr než prejdete na celozrnné výrobky, začnite jesť taktiež postupne a to jednu alebo dve porcie za deň. Veľké množstvo naraz skonzumovaného ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov môže totižto spôsobiť nadúvanie alebo hnačku, ktoré môžu nastať, ak nie ste zvyknutí na stravu s dostatočným množstvom vlákniny.

Čítajte: Exotická quinoa

Odpusťte si chyby

Ak držíte DASH diétu a dopriali ste si niečo nezdravé, čo sa vymyká základom DASH diéty, odpusťte si to a pokračujte ďalej. Pamätajte si, že zmena životného štýlu je dlhodobý proces a nie vždy sa to dá tak ľahko dodržať. Keď ste už raz začali, zatnite sa, vydržte a pokračujte v DASH diéte aj naďalej.

Pridajte fyzickú aktivitu

Ak chcete znížiť svoj krvný tlak ešte viac a zlepšiť tak výsledky svojho úsilia, uvažujte o zvýšení fyzickej aktivity. Okrem DASH diéty aj pravidelná a primeraná fyzická aktivita pomáha znižovať krvný tlak. Najlepšie však spravíte, keď budete držať DASH diétu a budete pravidelne cvičiť, čím znížite krvný tlak.

Získajte podporu

Ak potrebujete podporu, nebojte sa o ňu požiadať. Ak máte problém držať sa svojho jedálnička pri DASH diéte, poraďte sa o tom so svojim lekárom alebo dietológom. Môžete spolu prísť na niekoľko tipov, ktoré vám pri tejto diéte pomôžu.

Odmenenie úspechov

Ak ste vydržali a zmenili ste úspešne svoj životný štýl, zaslúži si to odmenu. Ako sa odmeníte, je len na vás.

Pamätajte si, že zdravá strava nie je všetko, ako vyriešiť problém s hypertenziou. Kombinujte zdravé jedlá a primerane cvičte. Prečítajte si recepty pre DASH diétu a začnite sa podľa nich stravovať. DASH diéta je výživná a nezasahuje do extrémov. Ak máte svoju overenú stratégiu pri DASH diéte, podeľte sa o ňu v diskusii pod článkom. Vďaka!

Mohlo by vás zaujímať: DASH diéta

Foto © rangizzz - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Sója, zdravá voľba v jedálničku
Diskusia k článku Stratégie DASH diéty

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Stratégie DASH diéty