Pravidelné pitie citrónovej vody vám zlepší vaše zdravie, kožu aj vlasy

7 júna, 2014 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  6554
citróny a chudnutie

Citróny sú zázračným ovocím pre vaše telo. Je to elektráreň životne dôležitých živín a antioxidantov, ktoré sú nevyhnutné pre ochranu zdravia a omladenie celého fyzického procesu. Pravidelné pitie citrónovej vody vám zlepší vaše zdravie, kožu aj vlasy.

Účinok látok ukrytých v citróne sa zvyšuje pri použití teplej vody. Začnite svoj deň tým, že vypijete pohár teplej vody s citrónom.

Tu sú niektoré pozitívne vplyvy citrónovej šťavy na zdravie:

 1. Vitamín C obsiahnutý v citrónovej šťave je účinným posilňovačom našej imunity a bojovníkom proti vírusom. Posilňuje obranyschopnosť a blokuje účinok baktérií a vírusov.
 2. Množstvo draslíka, ktoré je prítomné v citróne je tiež pomerne vysoké. Tento minerál je užitočný pre správne fungovanie celého centrálneho nervového systému. Udržuje pod kontrolou množstvo voľných radikálov, zvyšuje tvorbu krvných buniek, reguluje krvný tlak atď.
 3. Aj keď sú citróny citrusové plody, majú úžasnú schopnosť vyrovnávať pH organizmu. Pravidelné pitie citrónovej vody je jedným z najlepších spôsobov ako odstrániť kyslosť z organizmu.
 4. Citróny sú veľmi prospešné pre kardiovaskulárny systém. Antioxidanty obsiahnuté v týchto plodoch obmedzujú účinky toxínov a škodlivých voľných radikálov na srdce a cievy. Navyše obsah draslíku znižuje psychické napätie.
 5. Začnite deň pohárom citrónovej vody a predídete všetkým príznakom chorôb dýchacích ciest. Od mierneho zápalu priedušiek až po akútne ochorenie ako je astma, všetko dokáže tento zázračný odvar vyliečiť.
 6. Citrónová voda môže ako prírodné diuretikum zvýšiť produktivitu a periodicitu močenia, čo je veľmi dôležité pre udržanie zdravého obličkového systému. Citrónová voda pomáha očisťovať organizmus od toxínov a tým predchádzať reumatoidnej artritíde.
 7. Citrónová voda má blahodarné účinky na tráviace ústrojenstvo. Stačí vytlačiť citrón do pohára teplej vody a vypiť každý deň. Týmto spôsobom sa môžete zbaviť bolesti žalúdka, nadúvania a kŕčov v bruchu. Dokáže dokonca uľahčiť priebeh hnačkovitých ochorení a zápchy.
 8. Citrón pôsobením obsiahnutých antioxidantov čistí krv a udržuje vnútorný orgánový systém čistý a zdravý.
 9. Citrónová voda je dobrým prostriedkom na spaľovanie tuku. Okrem toho, že spaľuje tuk, tlmí aj pocit hladu. Pre tento zámer pite citrón zmiešaný s teplou vodou a lyžičkou medu.
 10. Denný príjem teplej vody s citrónom zvyšuje potenie, čo je užitočné pri liečení horúčky alebo chrípky.
 11. Citrónová voda pomáha aj pri starostlivosti o ústnu dutinu. Ak potrebujete zastaviť krvácanie ďasien, alebo sa zbaviť zlého dychu, siahnite po citrónovej vode.

Účinky citrónovej vody na kožu:

 1. Citrón je plný antioxidantov, ktoré sú účinné v boji proti škodlivým radikálom. Obsah vitamínu C taktiež napomáha pri opravách poškodených buniek a rovnako vám pomôže zbaviť sa jemných liniek, škvŕn, vrások a hlbokých rýh.
 2. Citrónová voda dokáže odstrániť toxické látky z krvi a udržiava pleť čistú a jasnú. Vitamín C hrá významnú úlohu pri omladzovaní pokožky z vnútra.
 3. Pravidelný príjem čerstvej citrónovej vody môže vyliečiť akné, čierne bodky a všetky kožné infekty. Je potrebné ju piť ráno a nalačno. Sťahujúce účinky citrónovej zmesi sú dôležité pre vyblednutie jaziev.

Účinky citrónovej vody na vlasy:

 1. Ak potrebujete podporiť rast vlasov, prípadne zosilniť ich štruktúru, pite ráno nalačno citrónovú vodu.
 2. Ak si neviete poradiť zo suchou pokožkou, pravidelne pite citrónovú vodu. Dokáže vyriešiť aj problém s lupinami.
 3. Citrónová voda je  všestranným prostriedkom na vyliečenie kožných problémov. Poradí si aj s mastnou pokožkou vo vlasovej časti hlavy, pretože sťahuje folikuly produkujúce maz.

Ak sa rozhodnete pre pravidelné pitie teplej vody s citrónom, pozitívne účinky môžete pozorovať už po týždni pravidelnej konzumácie. Odporúča sa piť ju nalačno a v ranných hodinách, aby sa účinky vitamínu C a antioxidantov mohli rozvíjať počas dňa.Značky: citrónová voda


Diskusia k článku Pravidelné pitie citrónovej vody vám zlepší vaše zdravie, kožu aj vlasy

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Pravidelné pitie citrónovej vody vám zlepší vaše zdravie, kožu aj vlasy