Dukanova diéta verzus Atkinsova diéta

5 februára, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4908
atkinsova vs dukanova diéta

Dukanova diéta a Atkinsova diéta – v čom sú rovnaké?

Ako sa Dukanová diéta líši od Atkinsovej diéty? Existujú určité podobnosti medzi Dukanovou a Atkinsovou diétou. Obe diéty sa zameriavajú na nízku spotrebu sacharidov. Avšak, obe diéty majú medzi sebou kľúčové rozdiely.

Dukanova diéta a Atkinsova diéta – v čom sú rozdielne?

Počítanie

Dukanova diéta nepočíta žiadne kalórie, sacharidy ani ďalšie nutričné hodnoty v žiadnej zo štyroch fáz. V Atkinsovej diéte sa však počítajú kalórie hneď od začiatku. V Dukanovej diéte sa konzumujú potraviny zo zoznamu (zoznam obsahuje 100 potravín) vrátane potravín z poslednej fázy.

Obsah tuku

Zatiaľ čo sa strava v Dukanovej diéte zameriava na bielkoviny s nízkym obsahom tuku, vrátane nízkotučných mliečnych výrobkov, Atkinsova diéta nemá žiadne limity na mliečne výrobky, mäso ani tuky. V Atkinsovej diéte sa medze nekladú na nasýtené tuky. Pierre Dukan hovorí, že sa zameriava na potraviny s nízkym obsahom tuku, pretože sa tak chráni srdce.

Prírodné potraviny

Zatiaľ čo sa v Atkinsovej diéte odporúčajú kokteily a rôzne balené potraviny, strava v Dukanovej diéte dáva veľmi silný dôraz na prírodné potraviny – 100 prírodných potravín.

Množstvo

Z uvedeného Dukanovho zoznamu 100 potravín bielkovinových a zeleninových môžete jesť, čo chcete. V Atkinsonovej diéte je konzumácia zeleniny obmedzená, pretože sa spočítajú sacharidy jednotlivých potravín a neprekračuje sa denný limit.

Foto © NinaMalyna - Fotolia.com

Diskusia k článku Dukanova diéta verzus Atkinsova diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Dukanova diéta verzus Atkinsova diéta