Čo robiť, keď ste zjedli niečo nezdravé

16 októbra, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4536
čo nejesť počas chudnutia

Možno ste sa nechali nalákať na čokoládovú tortu od mamy, alebo ste po prehýrenom večierku dostali nadránom chuť na niečo vyprážané. Ak sa vám to stane len občas, netreba mať výčitky svedomia. Horšie je, ak sa takýmto „roztopašným“ dňom necháte vtiahnuť do starého kolotoča nezdravého stravovania. Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa dostať späť do tých správnych koľají.

Stop

Naučte sa zastaviť. To, že ste si včera dopriali kalorickú večeru nemusí hneď znamenať, že si ju doprajete aj dnes. Získajte kontrolu nad svojím jedálničkom a životosprávou.

Hydratácia

Ak ste už svojmu telu dopriali mastný hamburger, pomôžte mu ho aspoň stráviť. Pite veľa vody a doprajte si ju najmä pred jedlom.

Pohyb

Zamierte na svižnú prechádzku alebo choďte do posilňovne. Prijaté kalórie predsa musíte vypotiť. Budete sa cítiť lepšie a rozprúdite krvný obeh. Čerstvý vzduch vám navyše vyčistí hlavu.

Úprimnosť

Zhrešili ste opakovane? Stáva sa vám často, že v istých situáciách siahnete po maškrte či nezdravom jedle? Zapíšte si to. Budete vedieť adekvátne reagovať, ak sa taká situácia znova objaví.

Čítajte: 20 najdôležitejších živín pre telo, ktoré by ste mali prijímať každý deň

Zelený džús

Zelený džús, alebo koktail je naozaj všeliek. Netreba po ňom možno siahať hneď po jedle, ale dopriať si ho na druhý deň ráno. V ten deň je vhodné, ak úplne vynecháte jedlo až do poobedia a vystriedate niekoľko druhov prísad. Vaše telo sa výborne zregeneruje.

Chápanie

Zamerajte sa na pravú príčinu neustálych návratov k prehreškom. Je to možno striktne zložená diéta, alebo zložka v potrave, ktorá vám chýba. Skúmajte, čo vás v jedálničku nasýti a čo je pre vás naopak nepostačujúce.

Predvídajte

Predvídajte dopredu. Viete, že o týždeň vás čaká večera s priateľmi vo vašej obľúbenej reštaurácii, kde naozaj nedokážete odolať cestovinám. Doprajte si ráno obľúbený zelený koktail, na obed veľký miešaný šalát s dostatkom živín a na večeru si namiesto veľkej porcie cestovín dajte polovičnú a doplňte ju polovičným šalátom.

Myslite na to, že život je príliš krátky na to, aby ste si myseľ neustále zahlcovali výčitkami kvôli stravovaniu. Zamerajte sa na svoj cieľ a vždy sa snažte vrátiť do tých správnych koľají zdravej životosprávy.

Mohlo by vás zaujímať: 15 potravín, ktoré hydratujú organizmus

Diskusia k článku Čo robiť, keď ste zjedli niečo nezdravé

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Čo robiť, keď ste zjedli niečo nezdravé