Biopotraviny = zdravé potraviny

4 marca, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  2801
biopotraviny

Biopotraviny

Organicky vypestované potraviny sú stále viac populárnejšie, nakoľko ľudia majú väčšiu starosť o svoje zdravie a bezpečnosť potravín, ktoré každý deň konzumujú. Čo je to biopotravina? Kde sa dajú kúpiť bioprodukty?

Čo sú biopotraviny

Biopotravina je každá potravina, ktorá bola vyrobená v ekologickom poľnohospodárstve podľa prísnych pravidiel. Biopotravinou môže byť akákoľvek potravina, či už vajcia, mlieko, mliečne výrobky, mäso, údeniny, ovocie a zelenina, pivo, víno, pekárenské výrobky a taktiež detská výživa. Vznikli prirodzeným spôsobom v rámci ekologického a trvalo udržateľného poľnohospodárstva pod ich kontrolou.

Ako sú biopotraviny vyrobené

Biopotraviny sú vyrábané bez použitia väčšiny konvenčných pesticídov, hnojív vyrobených synteticky, bez bioinžinierstva alebo ionizujúceho žiarenia.

Biopotraviny alebo nebiopotraviny

Obhajcovia biopotravín tvrdia, že ekologicky vypestované potraviny sú bezpečnejšie a výživnejšie ako potraviny získané s nebiologickými metódami, ako sú pesticídy a neorganické hnojivá používanie, alebo antibiotiká a hormonálne prípravky. Mnoho ľudí neverí týmto chemických látkam a nechcú, aby im prenikali do ich tiel. Pretože prakticky všetky neekologicky vyprodukované potraviny obsahujú rezíduá pesticídov, hnojív a ďalších chemikálií. Jediný spôsob, ako sa im vyhnúť, je kupovať biopotraviny.

Prečo jesť biopotraviny

  • biopotraviny sú zdravé a majú vyšší obsah vitamínov, minerálnych látok, antioxidantov a vlákniny
  • biopotraviny neobsahujú škodlivé éčka
  • biopotraviny neobsahujú geneticky modifikované organizmy

Bioprodukty a bioobchody

Postupom času sa začína z bioproduktov stávať nový trend. Ľudia začínajú pozerať na to, čo jedia a čo zje ich rodina.

Bioprodukty nájdete nielen v špecializovaných bioobchodoch, ale začínajú sa objavovať vo väčšej miere aj vo veľkých potravinových reťazcoch.

Nemusíte si kupovať všetko s bio označením. Stačí, ak zaradíte aspoň pár potravín v biokvalite do každodenného života a spravíte tak niečo pre svoje zdravie a aj pre prírodu.

Foto © mythja - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Potravinová alergia na arašidy
Diskusia k článku Biopotraviny = zdravé potraviny

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Biopotraviny = zdravé potraviny