5 zlatých pravidiel diéty

1 októbra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3746
pravidlá diét a chudnutia

Chcete schudnúť? Je čas zabudnúť na absurdné diéty, treba začať dodržiavať nový, zdravší životný štýl. Ak sa chcete cítiť skvelo a chcete stratiť prebytočné kilogramy, pozrite sa na týchto 5 zlatých pravidiel diéty.

Priznajme si, že každý chce vyzerať a cítiť sa skvelo. Všetci sa aspoň raz v živote pokúšali chudnúť a dúfali v zázrak. Napriek tomu, je dôležité, aby si každý stanovil konkrétne ciele a aby si bol vedomý toho, že extrémne chudnutie nie je najlepším riešením. Ale čo treba robiť, keď nič nefunguje? Pamätajte si však, že nie len krátkodobé obmedzenia sú nevyhnutné, ale že treba zmeniť celý životný štýl a postoj k dosiahnutiu pozitívnych a vysnených výsledkov. Prečítajte si 5 zlatých pravidiel, ktoré sú dôležité pri držaní diéty.

Častejšie jedenie v menších porciách

Pokiaľ sa jedná o úspešné chudnutie, vyvážená strava je kľúčom k úspechu. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je tá, že budete počas dňa jesť častejšie a v menších porciách. Prečo? Vzhľadom k tomu, že cez deň jedno či dve jedlá preskočíte, potom vytúžene čakáte na večeru, kde celodenný deficit doplníte. Taktiež nevynechávajte raňajky, pretože kalórie, ktoré skonzumujete v dopoludňajších hodinách sa jednoduchšie spália počas dňa. Počas dňa si dajte 3 hlavné jedlá a 2 menšie občerstvenia a snažte sa jesť večeru najneskôr 2 – 3 hodiny pred spaním. A samozrejme, dodržujte pitný režim.

Ovládajte veľkosť porcií

Menej je viac, toto je základné pravidlo každej účinnej diéty. Naučte sa odhadnúť veľkosť porcií, používajte menšie taniere, misky či poháre. Máme pre vás tip: jedzte za deň toľko mäsa, aká je veľkosť balíčka kariet.

Jedlo správne nakombinujte

Spôsob, akým sa kombinujú jednotlivé potravinové skupiny, je nesmierne dôležitý. Správne nakombinované jedlo nielenže pomáha optimálneho tráveniu, pomáha vám udržovať sa v zdraví a zefektívňuje vašu snahu schudnúť. Preto, vyhnite sa kombinácii mäsa a zemiakov (cestoviny, ryža), mäsa a vajíčkam a mlieku, zemiakom a chlebu, ovociu a zelenine. Áno, mäso by sa malo jesť len s obilninami, s čerstvým ovocím, chlebom alebo so šalátom.

Pevná vôľa

Uznávame, že radikálna zmena v jedálničku môže byť veľmi náročná. Čo máte teda robiť, ak neviete odolať lahodnému pokušeniu? Cvičte, cvičte, cvičte! Určite viete, že cvičenie je užitočný krok v každom diétnom pláne. Prechádzka, tanec, joga, každé cvičenie prospieva. Pri cvičení budete spaľovať kalórie, zostanete fit a zdravý.

Robte si potravinový denníček

Odborníci radia, že tí, ktorí chcú schudnúť, by si mali robiť potravinový denníček. Zapisovanie si jedál do denníčka vám môže pomôcť zastaviť začarovaný kruh prejedania sa. Preto začnite so zapisovaním jedla čo najskôr a každý večer si prečítajte, čo všetko ste cez deň zjedli.

Ilustračné foto © sjhuls - Fotolia.com

Diskusia k článku 5 zlatých pravidiel diéty

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 5 zlatých pravidiel diéty