3 recepty zdravých raňajok

7 januára, 2014 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  5271
recepty a raňajky

Vedeli ste, že raňajkami získate viac energie, pomôžu vám kontrolovať vašu váhu, zlepšiť koncentráciu,  duševnú výkonnosť a dokonca zvýšiť fyzickú vytrvalosť?

Všetko však závisí na tom, čo presne zjete. Ak chcete mať od rána dosť energie, vyberte si napríklad jeden z týchto troch receptov a pocíťte viac energie, fyzickej a duševnej výkonnosti.

 

Malinovo-banánový „smoothie“

Ingrediencie:

1 šálka chia gélu*

1 šálka mrazených malín

1 banán

* Chia gél získate namočením 1 polievkovej lyžice chia semienok do šálky vody na 10 minút. Ak robíte „smoothies“ častejšie, môžete namočiť väčšie množstvo chia a odložiť do chladničky aj na týždeň.

Chia sú malé, vzácne semienka, ktoré dokážu zvýšiť energiu, vytrvalosť a zároveň udržať pocit sýtosti po dlhšiu dobu. Šálka malín obsahuje 7 g vlákniny, takže váš tráviaci systém dá do pohybu. Banán vám dodá nielen energiu a vitamín B6, ale váš „smoothie“ bude krémový a chutný.

 

Postup: 

Jednoducho pridajte všetky ingrediencie do mixéra a vymiešajte do hladka.

Čítajte: Superkoktail 

 

Ovsené otruby s jablkom alebo hruškou

Ingrediencie:

½ šálky ovsených otrúb

1,5 šálky vody

1 jablko alebo hruška

hŕstka vlašských orechov

škorica a soľ podľa chuti

Dobrá ráno, vláknina! Tieto bohaté raňajky vás udržia sústredených aj počas obeda bez návalov hladu. Pri konzumovaní vlákniny by vaše výlety na toaletu mali byť pravidelné.

 

Postup:

Ovsené otruby uvarte. Medzitým nakrájajte jablko alebo hrušku na kúsky a pridajte do hrnca na pár minút pred tým, ako sú vločky hotové. Keď je všetka voda vstrebaná, dajte ich do misky, posypte vlašskými orechmi, škoricou a prípadne soľou.

Je pravda, že môže chvíľu trvať, kým sa ovsené otruby uvaria (20 – 30 minút), takže ďalšou alternatívou sú ovsené vločky. Uistite sa, že ovos obsahuje skutočne len „ovos“ a takisto zabudnite na spracované instantné vločky s pridaným cukrom a prídavnými látkami.

Čítajte: Ovsená kaša s čerstvým ovocím

 

Pšeničný toast s mandľovým maslom a banánom

Ingrediencie:

2 plátky pšeničného chleba

mandľové maslo

2 PL tekvicových semienok

1 nakrájaný banán

Banán vás nabije energiou a tekvicové semienka sú plné minerálov, ktoré udržia vašu pokožku žiarivú a nádhernú. Lahodné mandľové maslo obsahuje pre pokožku prospešný vitamín E a výskum potvrdil, že jeho zdravé tuky skutočne pomáhajú pri chudnutí.

 

Postup:

Toastový chlieb natrite mandľovým maslom, posypte tekvicovými semienkami a pridajte nakrájaný banán. Namiesto banánu môžete použiť aj na tenko nakrájané plátky jablka alebo hrušky, ktoré obsahujú vitamíny a vlákninu.

Čítajte: Špargľa so slaninkou a paradajkou

 

Vyzbrojení týmito chutnými raňajkami už nikdy nebudete demonštrovať, že ste vstali zlou nohou z postele.

Aké sú vaše obľúbené raňajky?

Mohlo by vás zaujímať: 12 potravín, ktoré vám zvýšia chuť na sex

Diskusia k článku 3 recepty zdravých raňajok

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 3 recepty zdravých raňajok