Voňavá diéta

6 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  2582
voňavá diéta

Zabraňovanie pocitu prejedania sa na základe vône jedla. Diéta sa zakladá na psychologicko-fyziologickej kategórií, ktorá spočíva na kombinácií: „najskôr ovoniam a potom zjem“. Patrí k redukčným diétam.

Vôňa vdýchnutá do nosa sa stane výraznou a mozog potom dá signál organizmu aby telo prestalo jesť, alebo signál sýtosti, ktorý vyvolá pocit plnosti. Čím intenzívnejší kontakt s vôňou tým rýchlejšie sa dostaví pocit plnosti do organizmu. Najintenzívnejšiu vôňu uvoľňujú teplé jedlá.

Voňavá diéta sa ľahko dodržiava a nabáda k cvičeniu. Zakazuje resp. obmedzuje švédske stoly, šalátové pulty, nakoľko rozmanitosť vôni zníži možnosť sústrediť sa na jednu vôňu, ktorá by mala vyvolať pocit plnosti. Diéta neodporúča konzumovať potraviny, ktoré nedokážu stimulovať centrum mozgu ako napríklad (mlieko a mliečne výrobky).

Ak chcete schudnúť len asi 2 – 7 kg nemusí byť vhodná pre vás. Tak isto aj pre ľudí s alergiami, problémami s dutinami, astmou alebo opakovaným upchávaním nosnej dutiny.

Diéta uprednostňuje jedlá s prirodzenou sladkou vôňou. Na potlačenie hladu voľte korenisté alebo teplé aromatické jedlá (polievky, kávu, čokoládu a čaje).

Jedlo prežúvajte pomaly a pred samotnou konzumáciou ovoniavajte sladké neutrálne vône. Treba sa vyhýbať šalátovým pultom a mliečnym výrobkom.

Foto © al62 - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Diéta zo supermarketu
Diskusia k článku Voňavá diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Voňavá diéta