Trojfarebná diéta

30 septembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3334
trojfarebná diéta

Rýchly návod ako schudnúť ponúka redukčná diéta s názvom trojfarebná diéta. Túto diétu vyvinul Martin Katahn a bola navrhnutá tak, aby znížila trvalo hmotnosť a priniesla zdravý životný štýl. Diéta je založená na príjme červených, žltých, oranžových a zelených fytonutrientov.

Podstata stravovania spočíva v zaradení týchto farebných fytonutrientov, ktoré sú prítomné v rastlinných potravinách, do Vašich jedál. Toto chudnutie ponúka dva štýly a to pomalé chudnutie alebo expresný program, ktorý zdôrazuje rovnaké nutričné princípy, ktoré bude Vaša strava obsahovať po celý život. Stravovanie spočíva v kombinácií 9 porcií ovocia a zeleniny denne a šesť až jedenásť porcií obilnín, pričom energia ziskaná z tukov by nemala presahovať viac ako 20 % celodenného príjmu. Trojfarebná diéta nezakazuje vylúčenie jedla z jedálne lístku, ale apeluje na zníženie príjmu červeného mäsa (maximálne raz za týžden, najlepšie vôbec), rýb a hydiny (maximálne170 g denne) a snažiť sa vylúčiť alebo obmedziť nízkotučné mliečne výrobky, sladené ale aj nesladené limonády. Trojfarebná diéta je skvelým začiatkom pre zdravý životný štýl. Diéta Vám obohatí Vaše stravovanie. Nie je ale určená ľuďom, ktorým ide o to ako schudnúť čo najviac kilogramov za pár dní. Je skôr zostavená ako návod pre správny zdravý životný štýl, ktorý podporuje chudnutie.

Diéta nie je určená ľuďom, ktorí majú problémy s obličkami, kvôli zvýšenému obsahu draslíka, vďaka konzumácií zeleniny a ovocia. Trojfarebná diéta predstavuje aj fyzickú aktivitu, zvládanie stresu a zníženie rizika z poškodenia zdravia.

Foto © rcpsi - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Grapefruitová diéta
Diskusia k článku Trojfarebná diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Trojfarebná diéta