Redukčná diéta (na schudnutie)

5 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  9240

Redukčná diéta sa vyznačuje zníženým príjmom energie. Pri akejkoľvek redukčnej diéte je nutné dodržiavať pitný režim a zabezpečiť prísun živín, najmä esenciálnych.

Redukčné diéty sa rozdeľujú na krátkodobé a dlhodobé. Krátkodobá redukčná diéta je radikálnejšia, pričom sa zníži podstatná časť prijímanej energie. Jej účinok je väčšinou prechodný, lebo organizmus hladuje a človek ju nevydrží dlho dodržiavať. Pri tomto type diéty je nutný dohľad dietológa.

Dlhodobá redukčná diéta je miernejšieho typu, dávka prijímanej energie sa znižuje len o malé percento. Trvá dlhšie a úbytok na váhe zaznamenáte až po dlhšom čase.

Pri redukčných diétach je najlepšie znížiť príjem energie o malé percento. Ten, kto chce držať niektorú z redukčných diét, musí byť pod dohľadom dietológa. Niektoré môžu byť zdraviu škodlivé. Poruchy, ktoré môžu nastať z nesprávneho držania niektorej z redukčných diét, môžu mať dlhodobé dopady na deti a dospievajúcich.

Medzi najrozšírenejšie redukčné diéty patrí napr. 90 dňová diéta, delená strava, alebo Grapefruitová diéta. Ďalšie.redukčné diéty môžete nájsť v tomto zozname redukčných diét.

Diskusia k článku Redukčná diéta (na schudnutie)

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Redukčná diéta (na schudnutie)

Nie je možné pridávať komentáre.