Mliečna diéta a banány

8 októbra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8296
mliečna diéta a banány

Mliečna diéta v kombinácii s banánmi patrí medzi redukčné diéty a ponúka pre dietujúceho dôležité vitamíny a minerálne látky v strave. Mliečna diéta v kombinácii s banánmi je vhodná pre tých, ktorí chcú na deň alebo dva vybočiť s bežného stravovacieho režimu a chudnúť.

Mliečna diéta a banány a jej metódy

Mlieko a banány sa v diétach používajú už roky a vznikalo množstvo foriem tejto diéty. Avšak, najobľúbenejšia mliečna diéta s banánmi je tá, ktorá sa skladá z dvoch alebo troch zjedených banánov a jednej vypitej šálky odstredeného mlieka najmenej trikrát denne. Počas diéty by sa mali vypiť aspoň 2 litre vody.

Mliečna diéta a banány

Počas mliečnej diéty doplnenej o banány budete viditeľne badať úbytok na váhe. Budete pravdepodobne chudnúť aj z tuku aj zo svalovej hmoty. Strava počas diéty obsahuje menej ako 1000 kalórií za deň, v závislosti od toho, koľko banánov za deň zjete. Stredný banán obsahuje približne 100 kalórií. Jedna šálka nízkotučného mlieka obsahuje približne 80 kalórií. Takže, keď za deň zjete 6 banánov a 3 šálky mlieka, prijmete len niečo cez 800 kalórií. To má za následok rapídne zníženie telesnej hmotnosti. Počas diéty sa môžete cítiť dosť podráždený, čo je spôsobené nedostatkom kalórií v prijatej strave.

Výhody mlieka a banánov

Banány sú bohatým zdrojom draslíka, ktoré stabilizuje krvný tlak a železa, ktorý je potrebný na stavbu hemoglobínu v krvi. Odtučnené mlieko obsahuje veľké množstvo bielkovín a žiadny tuk.

Modifikácia mliečnej diéty a banánov

Mliečna diéta s banánmi je veľmi špecifická. Avšak, niektorí dietujúci mliečnu diétu upravili tak, že zahŕňa konzumáciu mlieka a banánov dvakrát denne a obohatili ju o večeru, v ktorej sa konzumuje zelenina a chudé bielkoviny. Takáto modifikácia mliečnej diéty pridá denne pár kalórií, ale možno ju držať dlhší čas, nielen jeden alebo dva dni.

Ak chcete držať mliečnu diétu s banánmi, mali by ste počas diéty nasadiť multivitamíny, ktoré nahradia deficit živín. Ak chcete držať mliečnu diétu s banánmi, poraďte sa o tom so svojim lekárom alebo dietológom.

Foto © moken - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Mliečna diéta a ovsené vločky
Diskusia k článku Mliečna diéta a banány

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Mliečna diéta a banány