Kapustová polievka na chudnutie

26 septembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  17539
kapustová polievka na chudnutie

Diéta vo forme kapustovej polievky, publikovaná v roku 1997, je obmenou diét, na Slovensku pod názvom „tukožrútska“ polievka. Týždňový program tejto redukčnej diéty tvorí konzumácia kapustovej polievky a rôznych iných jedál podľa jednotlivých dní.

Tukožrútska kapustová polievka ponúka bleskové chudnutie. Môžete sa stretnúť s diétami, ktoré majú svoje programy na týždeň, ale aj na dva. Chudnutie dosiahnete vďaka nízkej energetickej hodnote a obmedzenému výberu potravín. Zdravú výživu tvorí popri samotnej polievke aj porcia mliečných výrobkov, ovocia alebo zeleniny s nízkotučným a odtučneným dresingom. Na piaty a šiesty deň su povolené aj jedlá ako kurča a ryba. Diéta spočíva v programe, ktorý sa zakladá na jednotlivých dňoch. Prvý až štvrtý deň sa konzumuje tukožrútska kapustová polievka na chudnutie, ovocie a zelenia. Neskôr v piaty deň sa k polievke pridávajú aj jedlá ako mäso, kurča alebo paradajky. Na siedmy deň sa konzumuje kapustová polievka, nelúpaná ryža a zelanina. Ako zdravé nápoje sa možu pri diéte piť aj káva, čaj, brusnicový džús a voda. Tekutá konzistencia, ktorú ponúka zdravá výživa podporuje pocit plnosti. V podstate ide o nízkokalorickú diétu, obsahujúcu vlákniny z kapusty  a z inej zeleniny a ovocia. Samotné dôkazy o spaľovaní tuku vďaka diéte nie sú založené na vedeckých výskumoch.

Tukožrútska kapustová polievka má aj svoje výhody. Je ľahko zapamätateľná a dobre sa dodržiava, no príjem energie je obmedzený len na krátky čas, tak aj chudnutie je len dočasné. Nepríjemnými účinkami, ktoré prináša so sebou tukožrútska polievka sú nadmerná plynatosť, pocit nafúknutia, či prejedenia. Táto diéta sa neodporúča dodržiavať dlhšie ako týždeň, nakoľko je diétny program chudobný na niektoré živiny, bielkoviny a sacharidy.

Táto strava je vhodná pre ľudí, ktorým neprekáža častá konzumácia kapusty, či už po fyzickej stránke alebo aj psychickej a sú pripravení ju jesť každý deň. Pre všetkých, ktorým sa nechce neustále polievku variť existuje alternatíva ku kapustovej polievke vo forme tabletiek na chudnutie. Rizikové skupiny, pre ktoré tento redukčný program nie je určený, sú chorľaví ľudia, tehotné ženy, staršie osoby s cukrovkou, zápalom hrubého čreva, s chorobami tráviaceho systému. Tieto skupiny sa musia najskôr poradiť so svojím lekárom alebo kvalifikovaným výživovým poradcom.

Ak vás táto diéta zajala a hľadáte inšpiráciu na jedálniček pri kapustovej diéte, prečítajte si recept na prípravu tukožrútskej kapustovej polievky a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v diskusii pod článkom.

Foto © Peredniankina – Fotolia.com

Prečítajte si viac: Glykemický index
Diskusia k článku Kapustová polievka na chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Kapustová polievka na chudnutie