Kapustová diéta

16 októbra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  7845
kapustová diéta

Kapusta je kľúčovou zložkou v diéte s názvom Kapustová diéta. Diéta patrí medzi redukčné diéty a postupom času si získala veľkú priazeň u tých, ktorí chcú schudnúť pár kilogramov.

Pre koho je kapustová diéta určená

Kapustová diéta je určená na rýchle a krátkodobé chudnutie alebo pre ľudí, ktorí chcú dodržiavať zdravý diétny plán. Počas siedmich dní sa odporúča zjesť toľko kapustovej polievky, koľko budete chcieť. Okrem kapustovej polievky sa môže konzumovať zelenina a ovocie. Obmedzuje sa príjem bielkovín a potravín bohatých na sacharidy. Počas siedmich dní má dietujúci vypiť aspoň 2 litre tekutín, najlepšie nesladených nápojov.

Z nutričného hľadiska je kapustová diéta v celku vyvážená, avšak, ak sa dodržiava čo najmenej dní. Problém môže nastať u diabetikov. Z polievky sa môže do organizmu dostať príliš veľa sodíka a takáto strava môže narušiť zdravotný stav ľudí so špeciálnymi nutričnými potrebami, ako sú napríklad diabetici. Zdraví jedinci by nemali mať s touto diétou problémy, aj keď budú dodržiavať kapustovú diétu viac ako jeden týždeň. Avšak, treba si uvedomiť, že počas kapustovej diéty sa vyplavujú z tela aj zdraviu prospešné látky.

Kapustová diéta a jej nevýhody

Týždenná konzumácia kapustovej polievky s nedostatočným energetickým príjmom oslabuje organizmus. Môžete pociťovať dezorientáciu, malátnosť, zvýšenú plynatosť, či jojo efekt, ktorý nastane po skončení diéty a vrátení sa do pôvodných stravovacích návykov. Kapustová diéta sa preto využíva skôr ako spôsob detoxikácie organizmu, ktorý trvá približne 3 dni. Po skončení detoxikácie sa človek vracia na pôvodné stravovacie návyky.

Kapustová diéta nie je vhodná ako dlhodobý spôsob redukcie hmotnosti. Táto diéta radikálne obmedzí príjem potravy, následkom je rýchla redukcia hmotnosti, ale práve nezdravý spôsob úbytku hmotnosti.

Pri dodržiavaní kapustovej diéty môžete schudnúť 5 až 10 kilogramov počas siedmich dní. Počas kapustovej diéty však nestrácate tuk ale vodu. Preto, keď sa vrátite k pôvodnému jedálničku, stratené kilogramy sa môžu veľmi rýchlo vrátiť späť.

Foto © isak55 - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Mliečna diéta a banány
Diskusia k článku Kapustová diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Kapustová diéta