Dvojtýždňová diéta

13 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  14942
dvojtýždňová diéta

Základom tejto redukčnej diéty je strava, ktorá obmedzuje tuky, väčšinu mliečnych výrobkov, sacharidov, ovocné džúsy, alkohol, sladkosti a údeniny.

Nízkosacharidová diéta s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín pozostáva z denného príjmu 1000 kcal rozloženého na tri jedlá. Strava by mala obsahovať potraviny ako chudé mäso z hydiny bez kože, zeleninu a ovocie. Zdravé nápoje by mali byť nesladené nealkoholické vody. Tento diétny program by mal trvať dva týždne a potom by mal byť začatý program s názvom „Zostaňte štíhli“ ktorý povoľuje určité jedlá. Táto fáza veľmi prísne obmedzuje energetický príjem. Zakázané sú aj výživové doplnky a alkohol. Reštriktívna diéta dovoľuje iba dva krajce celozrnného chleba denne. Zakázaný je príjem cukru, zemiakov, špagiet, arašidových masiel, dezertov, cukríkov, múčnych jedál, smotanu, plnotučné mlieko, tučné mäso, dresingy a tuky. Povolená je mrkva, zeler a nesladená želatína.

Prečítajte si článok o 28 dňovej diéte, trvá raz toľko, sľubuje však lepšie a dlhodobejšie výsledky.

Výhodou diéty je zahrnutie chudého mäsa, ovocia, zeleniny ale nevýhodou je extrémne nízky energetický príjem, obmedzený príjem sacharidov a malý výber mäsa. Rýchle chudnutie skončí akonáhle sa vrátite do bežných stravovacích návykov a stým narastie aj vaša váha.

Dvojtýždňová diéta osloví práve toho, kto chce krátke a drastické chudnutie. Ľudia, ktorí majú rôzne ochorenia by sa mali najskôr poradiť s lekárom.

Foto © olhaafanasieva – Fotolia.com

Prečítajte si viac: Pritikinova diéta
Diskusia k článku Dvojtýždňová diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Dvojtýždňová diéta