Diéta Zelená káva

4 septembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  18290
diéta zelená káva

V štúdii publikovanej v marci 2006, vedci zistili, že nepražené zelené kávové bôby môžu pomôcť v boji pri chudnutí. Od rôznych predajcov, ktorí sa špecializujú na predaj doplnkov na chudnutie, si môžete zakúpiť produkty zo zelenej kávy, ktoré sľubujú chudnutie.

Zelené kávové zrná

Zelené kávové zrná sú ešte neopražené zrná kávy. Nemajú arómu a majú horkú chuť. Obsahujú kofeín a kyselinu chlorogénovú. Tradičná káva je vyrobená zo zŕn, ktoré boli pečené pri teplote 482°C, avšak vysoká teplota spôsobí rozklad chlorogénovej kyseliny. Ak sa pridajú do kávy neopražené zrná s kyselinou chlorogénovou, človek po požití takýchto výrobkov môže schudnúť prebytočné kilogramy.

Ako diéta funguje

Vedci zistili, že nepražené zelené kávové zrná zrýchlili metabolizmus a spálili tuk rýchlejšie u laboratórnych myší, na ktorých sa robil pokus. Vedci veria, že to funguje rovnako aj u ľudí. Je to preto, že kofeín zo zelených kávových zŕn obklopí tuk v tele, ktorý potom pošle do pečene. Kyselina chlorogénová obsiahnutá v zelených kávových zrnách potom pomáha pečeni efektívnejšie spracovať tukov. Množstvo prijatej kávy závisí od jednotlivých výrobcov. Jeden výrobca zaručuje schudnutie 5 kilogramov za 2 týždne, iný zase 10 kilogramov. Údaje sa líšia od výrobca k výrobcovi.

Riziká zelenej kávy

Na zaručenie bezpečnosti diéty je potrebné vykonať ďalšie testy. Ak chcete piť zelenú kávu na chudnutie, majte na pamäti, že obsahuje kofeín, ktorý môže mať negatívny vplyv na precitlivených ľudí. Kofeín môže zvýšiť srdcovú frekvenciu a má vplyv na srdcovú funkciu. Všetky kofeínové kávy sú spojené so spontánnym potratom u tehotných žien, rovnako ako zvýšenie krvného tlaku a plazmy homocysteínu.

Foto © kannika2012 - Fotolia.com

Prečítajte si viac: 10 dňová ovocná diéta
Diskusia k článku Diéta Zelená káva

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Diéta Zelená káva