Diéta Weight Watchers

3 septembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  9824
diéta weight watchers

Je tomu už takmer 50 rokov, odkedy prišla diéta s názvom Weight Watchers na scénu a pomáha ľuďom žiť zdravšie. Je to najväčší diétny program na svete. Diéta Weight Watchers je založená na štyroch princípoch – pravidelnej fyzickej aktivite, výbere správnych potravín, podpornom prostredí a na rozvoji poznávacích schopností.

Základné posolstvo programu na chudnutie je viac sa pohybovať a menej jesť. K diétnemu programu Weight Watchers sa môžete pripojiť online na stránke.

Princípy diéty Weight Watchers

Diéta Weight Watchers sa tiež nazýva bodovou diétou, pretože prideľuje jednotlivým činnostiam a potravinám body, podľa celkového obsahu tuku a vlákniny v jednotlivých porciách a taktiež aj ich energetickej hodnoty. Diéta Weight Watchers vám podľa bodového systému pomôže pri výbere potravín, ktoré sú bohaté na živiny a ktoré vás lepšie nasýtia. Táto diéta taktiež obsahuje špecifické potraviny, ktoré nie sú len zdravé, ale tiež vás udržiavajú spokojnými.

Základné potraviny môžete jesť v neobmedzenom množstve bez váženia (samozrejme v rozumných porciách). Body si dávate za potraviny, ktoré nepatria do skupiny základných potravín.

Motivácia je dôležitá súčasť programu, kedy sa človek odváži a svoju hmotnosť si zaznamenáva. Ak sa dosiahnu úspechy, môže ich aj patrične osláviť.

Každodenné cvičenie je diétou Weight Watchers dosť podporované, ale cvičenie nie je počas tejto diéty nutnosťou. Diéta však odporúča dlhé prechádzky, ktoré si môžete zaznamenávať krokomerom. Najideálnejšie je prejsť každý deň 10 000 krokov, čo je približne 5 kilometrov.

Funkcia diéty Weight Watchers

Diéta Weight Watchers patrí medzi redukčné diéty, ktorá svojimi stravovacími a cvičebnými návykmi jednotlivca motivuje k lepšiemu životnému štýlu, ktorý by sa mal dodržiavať celý život.

Pozitíva diéty Weight Watchers

  • Program je vhodný pre mužov aj pre ženy
  • Program poskytuje cvičebný plán
  • Program poskztuje online poradenstvo
  • Diéta ponúka množstvo receptov a jedál
  • Recepty sú vhodné pre celú rodinu
  • Diéta je uznávaná a efektívna viac ako 40 rokov
  • Možnosť stiahnutia si mobilnej aplikácie zadarmo
  • Nevyžaduje užívanie žiadnych výživových doplnkov
  • Diéta zaručuje pomalý a rovnomerný úbytok na hmotnosti (0,6-1 kg za týždeň)

Negatíva a riziká diéty Weight Watchers

Aj napriek všetkým výhodam diéty Weight Watchers nie je tento program vhodný pre každého. Diéta sa neodporúča držať deťom mladším ako 10 rokov a pre tehotné ženy. Ak sa deti mladšie ako 17 rokov chcú zúčastniť programu, potrebujú na to písomný súhlas lekára. Weight Watchers nepríjme nikoho, kto trpí mentálnou bulímiou. Chorí ľudia a ľudia, ktorí dlhodobo užívajú lieky by sa mali o pláne Weight Watchers najprv poradiť so svojim lekárom.

Foto © shefkate - Fotolia.com

Prečítajte si viac: DASH diéta
Diskusia k článku Diéta Weight Watchers

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Diéta Weight Watchers