Brokolicová polievka diéta

21 decembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  26174
brokolicová diéta

Veľmi populárna a často používaná diéta je v dnešnej dobe kapustová polievka, ktorá sľubuje schudnutie 5 kilogramov za 1 týždeň. Pri kapustovej diéte sa konzumuje počas 7 dní len kapustová polievka spolu s niektorými ďalšími špecifickými potravinami. Ak sa však rozhodnete pre polievku z brokolice, budete vidieť oveľa lepšie výsledky ako pri konzumácii kapustovej polievky. Pri konzumácii brokolicovej polievky niekoľko dní v týždni, môžete znížiť počet prijatých kalórií a súčasne podporovať celkové zdravie vďaka prítomným živinám.

Brokolica

Brokolica je kapustovitá zelenina a rovnako ako kapusta a všetky ostatné kapustovité zeleniny, má nízky obsah kalóriívysoký obsah vápnika. Zo všetkých kapustovitých zelenín je brokolica jednou z najzdravších. Práve z tohto dôvodu môže byť brokolicová polievka oveľa viac zdravšia ako kapustová polievka. Taktiež je aj väčší predpoklad, že by vám mohla pomôcť schudnúť.

Leslie Beck, kanadský dietológ tvrdí, že brokolica vďaka svojmu vysokému obsahu vitamínu C zvyšuje metabolizmus a napomáha chudnutiu. Okrem vitamínu C možno v brokolici nájsť vitamíny E, B6 a sulforafán, ktorý má dokázané protirakovinové účinky. Brokolica je vynikajúcim zdrojom vápnika, ktorý hrá tiež významnú úlohu pri redukcii hmotnosti.

Brokolica je dobrým zdrojom vitamínu K a A, taktiež kyseliny listovej a vlákniny. Taktiež obsahuje vitamín B6, B2 a minerálne látky fosfor, horčík, bielkoviny a omega-3 mastné kyseliny. V brokolici tiež možno nájsť množstvo antioxidantov a obsahuje glutatión, ktorý svojimi účinkami posilňuje imunitný systém.

Čítajte: Brokolica a jej účinky na chudnutie a zdravie človeka

Brokolica je výborným zdrojom vlákniny a preto je dobrá na chudnutie

Brokolica je dobrým zdrojom vlákniny a vďaka tomu zabraňuje zápche a iným črevným problémom. A práve pravidelná konzumácia vlákniny zabezpečí pocit sýtosti na dlhšiu dobu a vďaka tomu sa vám bude lepšie, rýchlejšie a jednoduchšie chudnúť. Pridaním 10 gramov rozpustnej vlákniny do jedálnička na deň, účinne znížite hladinu cholesterolu v krvi, teda tukov. To znamená, že vláknina má preukázateľný a účinný spôsob znižovania telesnej hmotnosti.

Koľko kalórií má jedna šálka dusenej brokolice

Jedna porcia dusenej brokolice obsahuje niečo málo cez 40 kalórií.

Brokolicová polievka

Brokolicová polievka je známa tým, že potláča chuť do jedla. Pravidelná konzumácia tejto polievky vám pomôže schudnúť a taktiež udržať váš imunitný systém v zdraví.

Čítajte: Brokolica na čínsky spôsob

Brokolicová polievka – recept

Očistené a nakrájané zemiaky s malou cibuľou povaríme vo vode. Pridáme umytú a nakrájanú brokolicu a dusíme ďalších 15 až 20 minút. Odstavíme a z uvarenej zeleniny vo vode spravíme pyré pomocou mixéru. Nakoniec pridáme odtučnené mlieko. Keď polievku naberieme na tanier, ozdobíme ju jednou lyžicou jogurtu. Brokolicová polievka je nielen zdravá, ale chutí naozaj vynikajúco.

Brokolicová polievka na chudnutie, rovnako ako kapustová polievka na chudnutie, vám pomôže zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Treba si však dať pozor na to, aby sa vám kilogramy po skončení diéty nevrátili späť, ako náhle začnete jesť pevnú stravu. Je to preto, že brokolicová polievka obsahuje málo sacharidov. Sacharidy sú pri tejto diéte nahradené vodou a preto nastáva chudnutie. Ak sa však vrátite k pôvodnému jedálničku a začnete jesť sacharidy, váha sa rýchlo môže vrátiť späť.

Čítajte: Opekaná brokolica so zázvorom

Výhody konzumácie brokolicovej polievky

Okrem toho, že brokolica vám pomôže zbaviť sa prebytočných kilogramov, ponúka vám aj iné zdravotné výhody. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje zdravie srdca a znižuje riziko vzniku rakoviny. Vláknina v brokolici pomáha pri správnom vylučovaní žlči. A omega-3 mastné kyseliny znižujú riziko srdcových ochorení.

Záver o brokolicovej polievke – brokolicovej diéte

Samotná brokolica vám nespôsobí spaľovanie tukov a tým aj následné chudnutie. Ale vďaka vode a vláknine vás brokolica zasýti na dlhší čas a vy nebudete pociťovať tak často hlad. Brokolica je najefektívnejšia pri chudnutí vtedy, keď je súčasťou pestrej a vyváženej stravy, ktorá je doplnená o primeranú fyzickú aktivitu.

Aký je váš názor na chudnutie s brokolicou? Máte radi túto zeleninu, alebo ste jej odporcovia? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti s brokolicovou diétou v diskusii pod článkom. Ďakujeme!

Mohlo by vás zaujímať: Dukanova diéta Pierra Dukana

Foto © eyewave - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Diéta pri akné
Diskusia k článku Brokolicová polievka diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Brokolicová polievka diéta