3 hodinová diéta

3 júna, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  9766
3 hodinová diéta

3 hodinová diéta patrí medzi redukčné diéty a je založená na princípe pravidelného jedenia. Úbytok hmotnosti dosiahnete najlepšie tým, že budete jesť malé množstvo jedla každé 3 hodiny.

Autorom 3 hodinovej diéty je Jorge Cruise. Crusie a filozofia jeho diéty hovorí, že na zvýšenie bazálneho metabolizmu je potrebné prijímať jedlo pravidelne, to znamená každé 3 hodiny. Udržiavanie si vysokého metabolizmu pomáha spáliť prijaté kalórie rýchlejšie a tým aj uložené tuky.

3 základne pravidlá 3 hodinovej diéty

  • po prebudení sa vždy naraňajkujte do jednej hodiny
  • potom jedzte každé 3 hodiny
  • posledné jedlo dňa si dajte 3 hodiny pred spaním

3 hodinová diéta

Počas 3 hodinovej diéty sa konzumujú 3 hlavné jedlá a 2 menšie jedlá za celý deň. Príjem potravy je rozdelený do pravidelných 3 hodinových intervalov. 3 hodinová diéta niektoré potraviny úplne zakazuje. Počas jedného dňa je potrebné vypiť 8 pohárov vody. Ak pijete kávu, môžete si ju dopriať aj počas diéty, treba však s každou šálkou kávy vypiť 2 poháre vody. To zamedzuje dehydratačným účinkom kávy. Alkohol sa pije len zriedka a v malom množstve. Počas 3 hodinovej diéty môžete jesť aj zmrazené a spracované potraviny. Jedným z kľúčov k úspechu počas držania diéty je to, že človek si chystá jedlo sám a vie, čo bude konzumovať.

3 hodinová diéta nie je založená na prijímaní nízkeho obsahu sacharidov s vysokým obsahom bielkovín alebo s nízkym obsahom tukov. Jedlá si nakombinujte podľa zásad správnej výživy sami. Vyberáte si vhodné potraviny podľa potravinovej pyramídy.

Môžete jesť prakticky čokoľvek a pokiaľ chcete schudnúť, správnym zložením stravy sa vám to podarí. Strava má mať kalorickú hodnotu 1450 kalórií za deň, vďaka čomumôžete schudnúť až 0,9 kg za týždeň. Treba však dodržať primeraný príjem kalórií v 3 hodinových intervaloch. Diéta trvá 28 dní, s opakovaným cyklom pre ľudí, ktorí potrebujú spáliť viac tuku.

Diéta je vhodná pre tých, ktorí trpia neprimeraným prejedaním sa vo večerných hodinách a taktiež potláča správanie záchvatového prejedania sa. Načasovanie jedla počas dňa môže pomôcť ľuďom zmeniť svoje stravovanie zvyklosti a jedávať tak pravidelným a premysleným spôsobom. Pokiaľ vám nevyhovuje 3 hodinová diéta, prečítajte si článok o 8 hodinovej diéte.

Ako u každej diéty, aj pri tomto type diéty by ste sa mali poradiť so svojim lekárom a o jej výhodách a nevýhodách podľa vašej individuálnej situácii.

Foto © auremar - Fotolia.com

Prečítajte si viac: 14 dňová diéta
Diskusia k článku 3 hodinová diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 3 hodinová diéta