3 dňová grapefruitová diéta

4 septembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  9504
grapefruitová diéta

3 dňová grapefruitová diéta je založená na konzumácii grapefruitov, ktoré obsahujú zložku, ktorá v kombinácii s bielkovinami pomáha pri spaľovaní tukov, čo vedie k chudnutiu. 3 dňová diéta zaručuje rýchle chudnutie, avšak, z tela sa vyplavuje voda miesto spaľovania tukov. Diéta sľubuje úbytok na váhe asi 5 kilogramov počas 12 dní.

Povolené potraviny 3 dňovej grapefruitovej diéty

Ráno, na obed, večer a pred spaním sa konzumuje malé množstvo jedla. Počas dňa sa pije veľa vody a čiernej kávy.

3 dňová grapefruitová diéta a jedálniček

Príklad denného menu:

Raňajky:

  • dve varené vajíčka
  • dva plátky šunky
  • čierna káva
  • polovica grapefruitu

Obed:

  • zeleninový šalát (paradajky, uhorky, reďkovky, šalát) s kuracím mäsom, bravčové alebo hovädzie mäso (v akomkoľvek množstve) - za predpokladu, že nie je vyprážané
  • 1/2 grapefruitu alebo pohár čerstvo vylisovanej grapefruitovej šťavy

Večera:

  • červená a zelená zelenina (okrem hrášku, zemiakov, sušenej fazuľky, kukurice)
  • hovädzie mäso alebo ryby v neobmedzenom množstve
  • 1/2 grapefruitu alebo pohár čerstvo vylisovanej grapefruitovej šťavy

Účinky 3 dňovej grapefruitovej diéty

Počas 3 dňovej grapefruitovej diéty sa konzumuje nízky obsah sacharidov a stredný príjem bielkovín. 3 dňová grapefruitová diéta sa zaraďuje medzi nízkokalorické diéty, kde sa množstvo prijatých kalórií pohybuje medzi 800 až 1000 kalórií za deň. Dalo by sa povedať, že prítomnosť grapefruitov v tejto diéte nemá žiadnu úlohu v procese chudnutia. Avšak napriek tomu, vo viacerých štúdiách bolo dokázané, že jedenie polovice grapefruitu alebo pohára grapefruitovej šťavy, s príjmom normálneho množstva kalórií viedlo k strate na hmotnosti 3 kilogramy za 12 týždňov (niektorí jedinci schudli dokonca až 10 kilogramov). Vysvetlenie poskytnuté vedcami poukazuje na to, že pravidelné jedenie grapefruitu spolu so zdravým jedlom znižuje hladinu inzulínu,čo vedie k zníženiu hmotnosti.

Prečo grapefruit

Grapefruit je výživné ovocie s nízkym obsahom kalórií (66-84 kalórií), má nízky glykemický index, je bohatý na vitamín C a vlákninu. Všetky tieto vlastnosti dávajú vlastnosť grapefruitu výborného spaľovača tukov. Niektorí vedci tvrdia, že grapefruit obsahuje špeciálne enzýmy, ktoré pomáhajú pri spaľovaní tukov. Pravda sa však asi nachádza niekde uprostred. V každom prípade, ak chcete rýchlo schudnúť, môžete sa riadiť 3 dňovou grapefruitovou diétou, ktorá vám zaručuje nutrične vyvážený príjem potravy spolu s grapefruitom, ktorý spaľuje tuky.

Máte skúsenosti s 3 dňovou grapefruitovou diétou? Podeľte sa o ne v diskusii pod článkom. Ďakujeme.

Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Diskusia k článku 3 dňová grapefruitová diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 3 dňová grapefruitová diéta