Protikvasinková diéta

13 mája, 2012 1 komentář Zdieľať Zobrazení :  26982
protikvasinková diéta

Základom protikvasinkovej diéty je teória, keď priveľké množstvo kvasinkových húb Candida albicans spôsobuje množstvo ochorení, ktoré môžu viesť k pošvovej kvasinkovej infekcii, k infekciám úst, žalúdku a močového ústrojenstva. U žien táto kvasinka spôsobuje syndróm chronickej únavy, sinusitídu, predmenštruačný syndróm, migrény a syndróm dráždivého čreva.

Základ protikvasinkovej diéty

Základom protikvasinkovej diéty je vylúčiť potraviny, ktoré spôsobujú množenie kvasiniek. Cieľom diéty je zmierniť ťažkosti dosiahnutím rovnováhy medzi kvasinkami a zdravými baktériami v tele.

Protikvasinková diéta a jedálniček

Počas držania protikvasinkovej diéty je z jedálničku úplne vylúčený cukor. Cukor je hlavným zdrojom potravy pre kvasinky a tiež môže oslabiť imunitný systém. Taktiež sa treba vyhnúť jednoduchým sacharidom a niektorým druhom ovocia.

Počas prvých desiatich dní treba z jedálnička úplne vylúčiť potraviny obsahujúce kvasnice – chlieb, mäsové výrobky, koreniny, hroznovú šťavu, jablčný mušt, mliečne výrobky a produkty obsahujúce slad.

Počas protikvasinkovej diéty treba úplne vynechať alkohol, kávu, ovocné džúsy a diétne nealkoholické nápoje.

Čo treba jesť

Treba jesť veľa zeleniny s nízkym obsahom sacharidov, ako je listová zelenina, brokolica, paprika, cuketa, karfiol, paradajky a zelená fazuľa. Pokiaľ ide o ovocie, treba sa zamerať ovocie s nízkym obsahom cukru, kde patrí všetko bobuľové ovocie a hrušky.

Počas liečby sa odporúča vypiť 8 pohárov vody denne.

Zo živočíšnych bielkovín je vhodné jesť chudé mäso a vajcia.

Protikvasinkové korenie

Veľa potravín a korenín má protikvasinkové účinky a ich zaradením do jedálnička napomôžete ku skoršiemu vyliečeniu sa. Odporúča sa jesť 3 surové strúčiky cesnaku 3x denne, škoricu, klinčeky, oregano a šalviu.

Klady a zápory protikvasinkovej diéty

Protikvasinková diéta je veľmi špecifická a vylučujú sa z nej potraviny bohaté na vápnik, vitamín B a vitamín C. Diéta je pomerne náročná, nakoľko sa z nej vylúčia všetky potraviny obsahujúce cukor, vrátane priemyselne spracovaných potravín.

Vhodnou voľbou je pre ľudí, ktorí trpia uvedenými ochoreniami, skúsili už všetko pre ich vyliečenie sa a sú ochotní držať diétu.

Ak máte s protikvasinkovou diétou skúsenosti, podeľte sa o ne s nami v diskusii pod článkom. Veríme, že každý postreh môže všetkým s podobným problémom pomôcť. Ďakujeme!

Foto © Jane Doe - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Citrónová diéta
Diskusia k článku Protikvasinková diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Protikvasinková diéta