Prečisťujúca diéta

3 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4390
prečisťujúca diéta

Táto diéta je navrhnutá tak, že zdravé nápoje odstraňujú z tela toxíny a prečistia obličky a tráviaci trakt.

Doba trvania diétneho programu by mala byť minimálne 10 a maximálne 40 dní. Diétu tvorí citrónový nápoj, ktorý sa pije 6 – 12 krát denne. Okrem toho, že budete konzumovať tieto zdravé nápoje tak by nemali konzumovať nič iné. Citróny a limety musia byť pri konzumácií čerstvé, prípadne aj ekologické. Dôkladne prečistenie sa zakladá na zmesy citrónovej kôry, dužiny a štavy, ktoré dodávajú laxatívne účinky. Sladenie týchto nápojov je povolené iba javorovým sirupom, ktorý je bohatý na vitamíny a minerály.

Čerstvý pomarančový džús môžete pridať v prvý a druhý deň a vodu podľa potreby. V tretí deň by ste mali pridať pomarančový džús  ráno, surové ovocie na obed a ovocný alebo zeleninový šalát na večeru. Pre zdravý životný štýl sa doporučuje vegetariánska strava.

Pri krátkej dobe diétneho programu samotná diéta by nemala ublížiť. No u ľudí s niektorými ochoreniami ako zlyhanie obličiek alebo rakovina, môže dosť podstatne zhoršiť zdravotný stav alebo by mohla nastať podvýživa. Vedecké výskumy v dnešnej dobe nepodporujú hladovku. Diéta nemusí byť nebezpečná, ale pri dlhšom diétnom programe môže spôsobiť spomalenie metabolizmu, úbytok svalovej hmoty alebo poškodenie orgánov.

Prečisťujúca diéta je v hodná pre ľudí, ktorí chcú zmeniť svoje stravovanie alebo im ide o prečistenie organizmu. No najskôr by sa mali poradiť so svojím lekárom. Diéta je nebezpečná pre ľudí s inými ochoreniami.

Foto © Africa Studio – Fotolia.com

Prečítajte si viac: Diéta pre diabetikov
Diskusia k článku Prečisťujúca diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Prečisťujúca diéta