Neslaná diéta

30 septembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4325
neslaná diéta

Neslaná diéta tvorí prevenciu pred niektorými ochoreniami a zdravotnými problémami. Využíva sa na liečbu pacientov s vysokým krvným tlakom, obličkovými chorobami, s kongestívnym zlyhaním srdca a zadržiavaním vody.

Sodík je prírodný minerál a je nevyhnutný pre život. No pre zdravý životný štýl by sa denne nemala prekročiť hranica viac ako 500 mg sodíka denne. V skutočnosti dospelý človek príjme stravu s obsahom až 6000 mg denne čo ma za následok smäd, zadržiavanie vody, vysoký krvný tlak a podobné zdravotné problémy. Základom neslanej diéty je nutnosť čítania etikiet a zoznamu prísad, kvôli správnemu výberu. Vyhýbajte sa potravinám, ktoré majú v zozname prísad soľ alebo sodík ani v kombinácií s inými slovami. Na miesto soli používajte bylinky a koreniny s nízkym obsahom sodíka. Napríklad na ochutenie mäsa použite nové korenie alebo rascu, na ryby zase bazalku a fenikel. Zelenine dodáva skvélu chuť cibuľa, oregano a červená paprika.

Táto neslaná diéta podporí vďaka vyhýbaniu sa soli zdravý životný štýl a príjem čerstvých potravín ako aj byliniek a korenín. Diéta znižuje príjem sodíka na 500 mg denne ale zároveň neobmedzuje prísun dôležitých živín, čo može vyhovieť väčšine ľudí.  Diéta podporuje aj cvičebný program na chudnutie, ktorý by mal trvať 30 – 45 minút 3 – 5-krát do týždňa.

Prečítajte si viac: Lakto-ovo vegetariánstvo
Diskusia k článku Neslaná diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Neslaná diéta