Dúhová diéta

3 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3724
dúhová diéta

Dúhová diéta je v podstate zdravá výživa založená na jedle pozostávajúceho z čerstvého ovocia a zeleniny. Strava obsahujúca pestrofarebné potraviny poskytuje telu vitamíny a minerálne látky.

Dôvodom, je fakt, že vitamíny, minerály, antioxidanty a fytonutrienty sú naviazané na pigmenty, ktoré sfarbujú ovocie a zeleninu. Čím viac je strava farebná, tak tým viac je pravdepodobné, že naše telo príjme odporúčanú dennú dávku potrebných potravín a živín. Jedlá o počte 5 až 9 porcií pozostávajúce zo zelniny a ovocia denne, napomôže človeku s bojom a prevenciou s chorobami. Diétny program, ktorý táto dúhová diéta ponúka možnosť ako schudnúť a dodáva pocit sýtosti.

Strava by mala obsahovať popri ovocí a zelenine aj potraviny s nízkym obsahom nasýtených tukov a vysokým obsahom vlákniny. Orechy a chudé mäso, nízkotučné mliečne výrobky a celozrnné výrobky podporia zdravý životný štýl a slúžia ako podpora pre zdravé srdce.

Ľudia s ochoreniami cukrovky, obličiek a podobne by mali najkôr pred diétnym programom kontaktovať svojho lekára a nechať si poradiť.

Dúhova diéta pri svojom programe zahŕňa aj cvičenie a fyzickú aktivitu.

Foto © Serghei Velusceac - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Diéta na srdce
Diskusia k článku Dúhová diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Dúhová diéta

Nie je možné pridávať komentáre.