Diéty upravujúce životosprávu

26 septembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3266
diéty upravujúce životosprávu

Diéty upravujúce životosprávu predstavujú nový prístup k životnému štýlu formou úpravy jedálníčka podľa potravinovej pyramídy, čo znamená zvýšenie konzumácie ovocia a zeleniny, prijímať viac vlákniny, menej skrytých nasýtených tukov, ktoré sa schovávajú v chipsoch, údeninách, jedál vo fast foodoch teda v hamburgeroch atď. Odporúča sa zvýšiť príjem omega-3 mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v rybách alebo olivovom oleji.

Okrem spomínanej zmeny jedálníčka musí človek upraviť aj ďalšie návyky, čo znamená, že dietujúci človek by mal vynechať fajčenie, vylúčiť pitie alkoholických nápojov a zaradiť do denného režimu, čo najviac pohybu.

Nič však nie je ideálne. Spomínané zmeny v stravovacích návykoch sú ideálnym stavom, ktorý však nie každý môže dosiahnuť. Pre ľudí s rôznymi problémami a chorobami sú zostavené špeciálne diéty ako napr. bezlepková, bezlaktózová a pod. Okrem ľudí s chorobami existuje ďalšia skupina, ktorá odmieta príjem určitého typu potravín napr. vegetariáni, vitariáni a pod.

Zoznam diét upravujúcich životosprávu:

Foto © dja65 - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Redukčné diéty
Diskusia k článku Diéty upravujúce životosprávu

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Diéty upravujúce životosprávu

Nie je možné pridávať komentáre.