Uhorková diéta

27 septembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8994
uhorková diéta

Uhorková diéta je nízkokalorická diéta, ktorá je založená na konzumácii zdravých jedál spolu s uhorkami. Uhorková diéta patrí medzi detoxikačné diéty a trvá jeden týždeň.

Uhorková diéta – pozitíva uhoriek

Uhorky sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na telo, pleť a môže sa s nich pripraviť aj liečivý uhorkový kúpeľ. Uhorky sú tiež svojimi účinkami známe ako diuretikum, stimulujú a prečisťujú črevá a celý tráviaci trakt. Uhorky odčerpávajú prebytočnú vodu z tela, ktorá sa môže ukladať v tele, pokiaľ prijímate potraviny s vysokým obsahom sodíka. Uhorková diéta je veľmi populárna medzi dietujúcimi, ktorí sa snažia prečistiť si svoj organizmus. Ľudia, ktorí majú problémy s akné a inými pleťovými problémami, majú viditeľne krajšiu pleť po držaní uhorkovej diéty.

Uhorková diéta a jej hlavný pilier

Hlavným pilierom uhorkovej diéty je konzumácia uhorkového šalátu. Uhorkový šalát sa dá pripraviť jednoducho a to nasledovne: najemno nakrájaná uhorka, kyslá smotana alebo biely jogurt, trocha soli, čerstvé korenie (petržlen, bazalka, kôpor). Počas uhorkovej diéty sa odporúča jesť takto pripravený šalát trikrát denne. Prvý si dáte napoludnie a posledný okolo ôsmej večer. Počas diéty sú taktiež povolené banány, hrušky a pomaranče. Niektorí dietujúci dopĺňajú jedálniček uhorkovej diéty aj o celozrnný chlieb, ktorý jedia v malých porciách šesťkrát denne. Počas uhorkovej diéty môžete piť čaj a kávu s cukrom. Celkovo sa za deň príjme len okolo 900 kalórií.

Uhorková diéta a jej výhody

  • je lacná
  • jednoduchá príprava jedál
  • diéta nezahŕňa žiadne špeciálne produkty ani doplnky výživy

Uhorková diéta a jej nevýhody

  • krátkodobá diéta, ktorá pomáha očistiť telo od toxínov, ale nemusí nutne podporovať dlhodobú prosperitu
  • veľký hlad počas držania diéty

Zhodnotenie uhorkovej diéty

Uhorková diéta vám pomôže rýchlo schudnúť. Kým pôst a čistenie tela môže byť prospešné pre celkové zdravie a fungovanie organizmu, je potrebné diétu vykonať opatrne, aby sa nestala pre organizmus nezdravá. Uhorková diéta nemá lekárske potvrdenie a jej popularita je založená na slovnom šírení. Ak hľadáte diétu, ktorá vás rýchlo očistí, môžete vyskúšať aj niektorú inú detoxikačnú diétu, ako napríklad ovocnú diétu, citrónovú diétu a pod.

Aké sú vaše skúsenosti s chudnutím a uhorkovou diétou? Podeľte sa s nami o ne v diskusii pod článkom. Ďakujeme!

Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Banánová diéta
Diskusia k článku Uhorková diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Uhorková diéta