Ovocná diéta

28 februára, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  7707
ako schudnúť - ovocná diéta

Ovocná diéta a chudnutie

Ovocná diéta prináša jednoduchý spôsob, ako dopriať telu odpočinok od nesprávnych stravovacích návykov. Ovocné plody majú vysoký obsah vitamínov, minerálov a prírodných alkalických kyselín, ktoré prispievajú k oživeniu tela v mnohých zložitých systémoch. Väčšina ovocia pomáha telu odstraňovať z tela toxíny, pomôže vyčistiť z tela prebytok hlienu, môže taktiež zmierniť veľa vážnejších pľúcnych a dýchacích problémov. Ovocná diéta je krátkodobým diétnym programom, pri ktorom sa dajú kombinovať rôzne druhy ovocia. Diétnych predpisov a režimov existuje veľa. Najlepším prístupom je zvoliť si tie druhy ovocia, ktoré máte radi a chutia vám. Nebojte sa experimentovať s ovocnou diétou.

Pôvod ovocnej diéty

Ovocná diéta sa vytvorila ako odnož frutariánstva – spôsobu stravovania založeného výlučne len na ovocí a ovocných šťavách. Frutariánstvo je založené na princípe, že jesť a konzumovať sa môžu len tie plodiny, ktoré nevzniknú tým, že je poškodená alebo zničená celá rastlina. Ovocná diéta je v porovnaní s týmto programom založená len na krátkodobom očistnom a redukčnom programe.

Popis ovocnej diéty

Existuje niekoľko typov ovocnej diéty. Jednou z populárnych je 14-dňová ovocná diéta podľa Jaya Robba. Diéta je založená na princípe kombinácie a obmieňania niekoľkých druhov ovocia. Podľa typu diéty, ktorý si vyberiete, je stanovený buď presný počet kusov ovocia, ktoré môžete za deň zjesť, alebo zloženie diéty. Niektoré diétne programy však nechávajú výber surovín len na konzumentovi. V prípade ovocnej diéty dochádza k rapídnemu zníženiu množstva prijatých kalórií a tým aj prudkej zmene hmotnosti. Často však dochádza k skôr k úbytku svalovej hmoty, ako k úbytku tukových zásob. Niektoré ovocné diéty povoľujú aj kombináciu ovocia a nízkotučných mliečnych výrobkov.

Váhový úbytok pomocou ovocnej diéty môžete byť až 2 – 5 kilogramov.

Výhody ovocnej diéty

Ovocná diéta v krátkodobom meradle prináša očistu organizmu a najmä tráviaceho traktu. Nedochádza k pernamentnému hladovaniu, nakoľko väčšina diétnych programov neprináša obmedzenie v čase alebo množstve skonzumovaného ovocia.

Ovocná diéta obsahuje menej kalórií ako džúsová diéta.

Ovocná diéta očisťuje telo od toxických látok a ťažkých kovov.

Riziká ovocnej diéty

Ovocná diéta sa neodporúča dodržiavať dlhodobo. Pri dlhodobom jednotvárnom stravovaní môžu nastať komplikácie vo forme nedostatku vitamínu B12, problémov so zažívaním a trávením, Crohnova choroba...

Zmierniť nežiaduce riziká diéty môžete tak, že sa ovocie stane súčasť vášho každodenného jedálnička. Vymeňte sladké a dezerty za ovocie a ovocné šťavy.

Foto © M.studio – Fotolia.com

Prečítajte si viac: Diéta na chudé brucho
Diskusia k článku Ovocná diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ovocná diéta