Detoxikačné diéty

6 septembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  6644
detoxikačné diéty

Ľudské telo počas života musí čeliť mnohým vplyvom a látkam, ktoré narúšajú jeho rovnováhu. V tele sa usádzajú škodliviny a toxické látky, ktoré je potrebné raz za čas z tela odstrániť. Na odstránenie škodlivín z tela je vhodná detoxikačná diéta. Táto očistná kúra vám zlepší obranyschopnosť organizmu, zlepší celkovú kondíciu a pomôže vám pri prevencii pred civilizačnými ochoreniami.

Počas detoxikačnej diéty sa čistí telo od nečistôt. Detoxikačná diéta pomôže telu zbaviť sa zvyškov nestráveného jedla, ktoré sa nachádzajú v črevách, pomôže vyplaviť staré a poškodené bunky, baktérie a hlien. Týmto procesom sa obnovuje črevná mikroflóra a zvyšuje sa odolnosť organizmu, čím sa buduje silnejšia imunita.

Detoxikačná diéta by mala byť pre človeka prospešná. Ak však detoxikáciu zle vykonáte, môže byť pre organizmus škodlivá.

Počas každej detoxikačnej diéty by ste mali dodržiavať pitný režim. Vhodné sú detoxikačné čaje, voda a ovocné šťavy bez prídavku cukru.

Pred začatím každej detoxikačnej diéty, alebo hocktorej inej diéty, by ste mali navštíviť svojho lekára a porozprávať sa s ním o výhodách a nevýhodách danej diéty a či vám to váš zdravotný stav umožňuje, aby ste sa riadili zásadami z niektorej diét.

Foto © yuriyzhuravov - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Diéta Zelená káva
Diskusia k článku Detoxikačné diéty

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Detoxikačné diéty