Detoxikačná diéta

21 februára, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  10117
detoxikačné diéty

Chcete sa očistiť od toxínov, zlepšiť odstraňovanie odpadových látok a podporiť si tým svoje zdravie a vitalitu? Vyskúšajte detoxikačnú diétu, ktorá vám pomôže očistiť váš organizmus.

Očista organizmu

V dnešnej dobe žijeme v prostredí, ktoré je vo väčšej miere znečistené toxínmi, ktoré zaťažujú náš organizmus. Spolu s nesprávnymi stravovacími návykmi naše telo pripravujeme o pocity pohody. Správna očista organizmu pomocou detoxikačnej diéty má pomôcť telu vyrovnať sa s nadmernými nahromadenými látkami, podporiť zdravie, dodať energiu a zlepšiť obranyschopnosť.

Akými spôsobmi detoxikovať telo

Intenzívne detoxikačné kúry trvajúce 2 dni sú drastickejšie ako niekoľkotýždňové, pretože je pri ich držaní prísne obmedzený prísun stravy. Detoxikačné kúry, ktoré trvajú niekoľko týždňov sú vhodnejšie, nakoľko sa pri nich dovoľuje konzumovať pestrá strava.

Detoxikačná diéta

Ľudia, ktorí sa rozhodli dodržiavať detoxikačnú diétu a začnú sa zdravo stravovať, dosiahnu zníženie telesnej hmotnosti a budú sa cítiť oveľa lepšie. Pozvoľné detoxikačné diéty vám pomôžu pri správnom výbere potravín a navedú vás nás cestu zdravšieho stravovania. Sú vhodné na osvojovanie si zásad správnej výživy a na vylepšenie si vlastného jedálnička. Prísne a dlhodobé detoxikačné diéty obmedzujú sortiment a množstvo prijímanej potravy, čo môže viesť k závažným zdravotným problémom z nedostatočného prísunu živín.

Pre koho je vhodná očistná kúra

Diéta je vhodná pre ľudí, ktorí sa chcú začať zdravšie stravovať a hlavne sa chcú vyhnúť aditívam, chemickým či iným látkam nachádzajúcich sa v potravinách. Detoxikačná kúra nie je vhodná pre deti, staršie osoby, pre tehotné a dojčiace ženy a pre osoby so závažnejšími zdravotnými problémami. Tí, ktorí chcú vyskúšať prísnu detoxikačnú kúru by sa mali najprv poradiť so svojim ošetrujúcim lekárom.

Aké sú vaše skúsenosti s detoxikačnou diétou? Podeľte sa s nami o ne v diskusii pod článkom.

Foto © yuriyzhuravov - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Bezlepková diéta
Diskusia k článku Detoxikačná diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Detoxikačná diéta