Detoxikácia organizmu s melónom, mätou a uhorkou

7 mája, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8726
melón

Pitie čerstvo vylisovaných štiav alebo ovocného pyré môže byť vynikajúcou metódou ako do svojho jedálnička dostať ešte viac živín. Pridanie čerstvej šťavy z mäty, melóna a uhorky do svojho jedálnička si doplníte vitamíny a minerály. Pitie čerstvých štiav je obľúbenou formou detoxikácie a očisťovania organizmu a práve táto kombinácia je dobre znášaná a často medzi konzumentmi vyhľadávaná.

Efekt detoxikačnej diéty

Detoxikácia šťavami je skvelým spôsobom, ako očistiť organizmus a zároveň vliať do tela novú energiu. Veľkým plusom detoxu je aj úbytok na váhe. Priaznivé účinky detoxikácie sa vedecky ešte nepodarilo dokázať, sú však overené skúsenosťami. Koža, pečeň, obličky a tráviaci trakt sú po očiste opäť pripravené účinne filtrovať a odstraňovať toxíny. Účinky detoxikácie závisia od potravín, zložiek, ktoré si na detoxikáciu organizmu zvolíte. Niektoré typy očisty sú veľmi reštriktívne a dočasne zaraďujú obdobie pôstu, prípadne vylučujú potravu a nariaďujú len pitný režim. Niektoré detoxikačné diéty obsahujú aj bylinky, ktoré pomáhajú vyčistiť hrubé črevo a tráviaci trakt. Je len na vás, ktorý typ detoxikácie si zvolíte.

Výhody detoxikačnej diéty

Výhodou očisty je to, že sa vylúčia z jedálnička škodlivé mastné, sladké a spracované potraviny. Mnoho z týchto potravín obsahuje chemické konzervačné látky, príchute a farbivá, ktoré môžu byť pre telo toxické. Tieto potraviny nemajú takmer žiadnu výživovú hodnotu a sú teda viac na škodu ako úžitok.

Detoxikácia organizmu a prísun živín

Pridanie šťavy z melónu, uhorky a mäty do jedálnička je dobrou voľbou najmä z hľadiska nízkeho obsahu cukru, vysokej hydratačnej schopnosti a výborného nutričného zloženia. Melón je známe diétne ovocie, pretože obsahuje veľa vody, málo cukru a sodíka. Uhorka obsahuje 96 % vody a oxid kremičitý, ktorý je potrený pre zdravé spojivové tkanivo. Mäta je populárna bylinka, ktorá pomáha najmä pri zažívacích ťažkostiach. Obsahuje vitamíny A a C, železo, draslík, vápnik, meď a mangán.

Upozornenie

Detoxikácia organizmu šťavami nemusí byť vhodná pre každého. Niektorí jedinci si ju však pochvaľujú. Po detoxikačnej kúre majú viac energie a cítia sa zdravšie. Negatívom detoxikácie môže byť deficit bielkovín a iných živín zo stravy. A práve rovnováha prijatých živín a minerálov je základným princípom zdravého stravovania. Narušenie tejto rovnováhy môže priniesť únavu, slabosť a úbytok svalovej hmoty, a to aj v dlhodobom meradle. Obzvlášť nebezpečná môže byť detoxikácia ovocnými šťavami pre diabetikov, ktorí si musia hladinu prijatého cukru strážiť. Je dobré poradiť sa pred plánovanou detoxikáciou so svojim lekárom, či výživovým poradcom.

Mohlo by vás zaujímať: Jarná detoxikácia organizmu

Ak poznáte účinnú detoxikáciou pomocou iných potravín, podeľte sa s nami o vaše skúsenosti. Ak máte skúsenosti s touto detoxikáciou (detoxikácia organizmu s melónom, mätou a uhorkou), podeľte sa o ne v diskusii pod článkom. Ďakujeme.

Prečítajte si viac: Paleo diéta
Diskusia k článku Detoxikácia organizmu s melónom, mätou a uhorkou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Detoxikácia organizmu s melónom, mätou a uhorkou