Zdravé potraviny na chudnutie

19 mája, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  5572
zdravé potraviny na chudnutie - reďkovka

Pri zdravom chudnutí je dôležité vypracovať diétny plán, v ktorom musíte zohľadniť zdravotný stav, denné aktivity a životný štýl. Treba zobrať do úvahy aj dostatočný príjem minerálnych látok a vitamínov, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie organizmu. Nasledujúce superpotraviny sú vhodné počas akejkoľvek diéty. Obsahujú vitamíny a minerály, ktoré sú ideálne na vytvorenie vyváženého metabolizmu a na posilnenie diétneho jedálnička. Pri nákupe nezabúdajte na nasledujúce potraviny a uistite sa, že ich kupujete v bio kvalite.

Zdravé potraviny na chudnutie, ktoré nemôžu chýbať v žiadnej kuchyni

Cuketa

Cuketa je vynikajúcou voľbou pred tých, ktorí chcú schudnúť. Podporuje trávenie a pôsobí na telo ako detoxikant. Napomáha k efektívnemu fungovaniu metabolizmu a dokáže na dlhý čas zabrániť pocitu hladu. Cuketa obsahuje vysoké množstvo draslíka, vitamínov a vlákniny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé chudnutie.

Reďkovka

Reďkovka je ideálna pri chudnutí. Vysoký obsah vlákniny vám dá pocit sýtosti na dlhší čas. Obsahuje taktiež veľa vitamínu C, B6 a draslíka, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé chudnutie. Spojte reďkovky s uhorkou alebo inou listovou zeleninou a získate lahodný diétny pokrm.

Čierna fazuľa

Čierna fazuľa je ideálna diétna potravina s nízkym obsahom kalórií bez nasýtených tukov. Pre vysoký obsah vlákniny je čierna fazuľa vhodná pri držaní akejkoľvek diéty. Vláknina podporuje trávenie a posilňuje fungovanie metabolizmu.

Cibuľa

Cibuľa má množstvo priaznivých účinkov na organizmus. Okrem jej výborných detoxikačných účinkov, zlepšuje a posilňuje imunitu a prečisťuje celé telo. Cibuľa obsahuje minerály a prírodné oleje, ktoré prispievajú k zníženiu telesného tuku a zníženiu hladiny cholesterolu. Cibuľa taktiež podporuje organizmus pri spaľovaní kalórií.

Fenikel

Aj fenikel patrí medzi potraviny vhodné počas diéty. Ak chcete schudnúť, mali by ste ho pravidelne jedávať. Dajú sa z neho pripraviť prečisťujúce šťavy alebo ho môžete pridať do jedla. Fenikel pomáha rozkladať tuky, uvoľňuje vodu, ktorá sa uložila v tukových bunkách.

Ilustračné foto © sabino.parente - Fotolia.com

Prečítajte si viac: 10 rád ako schudnúť
Diskusia k článku Zdravé potraviny na chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Zdravé potraviny na chudnutie