Rýchle chudnutie za 10 dní: Žiadny zázrak, ale komplexný a premyslený systém

9 augusta, 2016 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4060

Vždy sa nájde príležitosť na to, prečo potrebujeme expresne schudnúť. Či už je to obdobie plesov, svadba, veľké rande alebo blížiaca sa plavková sezóna, nie vždy máme dostatok času na to dostať sa do formy. V čom spočíva tajomstvo bleskového chudnutia za 10 dní?

Výživoví poradcovia a odborníci na redukciu hmotnosti sa zhodujú v jednom – Každé chudnutie by malo byť komplexné a nesmie byť postavené na extrémoch. Hladovky a drastické diéty síce môžu mať dočasný želaný výsledok, no ten si väčšinou užijete len pár dní alebo týždňov, kým príde obávaný jojo efekt. Ľudské telo je premyslený stroj, ktorý len tak neoklamete. Ak mu istý čas nebudete dodávať potrebné živiny, začne si to málo, čo mu dáte, ukladať „na horšie časy“, čo sa neskôr prejaví práve v tých najhorších partiách.

Každé chudnutie by malo byť premyslené. Aj vaša psychika sa totiž potrebuje nastaviť na iný režim. Komplexná redukcia hmotnosti spočíva v troch oporných bodoch – pohyb, zdravá strava a výživa podporujúca metabolizmus a prirodzené procesy v tele.

10 zásad chudnutia za 10 dní

1. Zvoľte si reálny cieľ – Nečakajte, že za 10 dní schudnete zdravým spôsobom 10 kíl. Za takúto krátku dobu sa vám však môže podariť celkom pekný výsledok, ktorý vám vytvaruje krivky tým správnym spôsobom, pomôže zvýšiť sebavedomie a naštartuje vás pre ďalšie snaženie. Ak budete mať realistický cieľ, ktorý sa dá zvládnuť, bude to mať obrovský vplyv aj na vašu psychiku.

2. Všímajte si, čo jete – Ak si začnete zapisovať každé jedlo, ktoré počas dňa zjete, zistíte, čo ste doteraz robili zle. Podstatou zdravej stravy je dostatočný príjem všetkých živín a látok, ktoré telo pre svoje zdravé fungovanie potrebuje. To znamená tuky, bielkoviny, vitamíny, vlákninu a iné, samozrejme všetko s mierou.

3. Povyhadzujte alebo darujte všetky nezdravé potraviny – Ešte predtým, ako začnete s chudnutím, zbavte sa všetkých potravín, ktoré majú nálepku polotovaru, vysokého obsahu cukru, soli alebo tuku. Ak sa zbavíte všetkých sladkostí alebo slaných pochutín, ktoré sa bežne konzumujú pri sledovaní televízie, odstránite aj pokušenie. Držte sa zdravej stravy.

4. Naučte sa správne jesť – Do jedálnička zaraďte napríklad zelenú zeleninu, ovocie, chudé mäso, oriešky a celozrnné pečivo. Nevynechávajte raňajky, jedzte pravidelne počas celého dňa a na tanier si nakladajte menšie porcie, než na aké ste boli doteraz zvyknutí. Naučte sa jesť pomaly a každé sústo poctivo prežujte. Pri pomalom jedení si telo stihne uvedomiť, že je už sýte a vy sa nebudete zbytočne prejedať.

5. Veľa sa hýbte – Ak chcete schudnúť za 10 dní, mali by ste zabrať ešte viac, ako za normálnych okolností. Skombinujte kardio cvičenie so silovým tréningom. Nemusíte utekať do fitka a dvíhať ťažké činky, úplne postačí aj cvičenie s vlastnou váhou skombinované s behom. Žiadne zdravé chudnutie sa nezaobíde bez pohybu, ani to 10-dňové. Vďaka pohybu schudnete nejaké to kilo a naštartujete sa pre ďalší tréning. Neprestávajte ani po 10 dňoch!

6. Pite veľa vody – O dôležitosti pitného režimu sa nediskutuje, to je fakt. Čistá voda, minerálka a nesladené čaje sú to, čo by malo tvoriť jeho súčasť. Voda má pre naše telo veľký význam, či už chudneme, alebo nie. Pri vašej snahe o redukciu hmotnosti oceníte jej zvýšený príjem ešte viac. Voda totiž dokáže zaplniť telo a oklamať tak nepríjemný fantómov hlad (áno, skutočne platí, že hlad je prezlečený smäd). Okrem toho voda z vášho tela vyplaví toxíny.

Vyhýbajte sa sladeným limonádam s umelými príchuťami – často obsahujú až alarmujúco veľa cukru, čo žiadnej postave neprospieva. Ak si chcete ozvláštniť čistú vodu, pridajte si do nej pár kvapiek citróna.

7. Niečo pridajte, niečo uberte – Pridajte do svojho jedálnička viac vlákniny a zdravých tukov a zredukujte sacharidy a tzv. prázdne kalórie. Vláknina pomáha spomaľovať proces trávenia, vďaka čomu budete mať dlhšie pocit sýtosti. Zdravé tuky nájdete napríklad v avokáde, olivovom oleji alebo v orechoch. Tie pomáhajú znižovať cholesterol a riziko srdcovo-cievnych ochorení.

Ak ste boli doteraz zvyknutí na vysoký príjem sacharidov, ich zredukovanie sa môže veľmi rýchlo odraziť na vašej váhe. Za prázdne kalórie sa považujú tie potraviny, ktoré majú veľa kalórií bez hodnoty, ktoré nie sú považované za „pravé jedlo“. Rátajú sa sem sladené sýtené limonády a nezdravé pochúťky, ako čipsy...

8. Doprajte svojmu telu tie správne výživové doplnky.

Ste unavení a nevládzete niečo zmeniť vo svojom živote? Správny výživový doplnok na prírodnej báze Vám pomôže reštartovať sa... Práca, povinnosti a s tým spojená únava môže spôsobiť problém donútiť sa k zmene. Doprajte svojmu telu presne to, čo potrebuje. Program na chudnutie Smartpack 10 DAYS Fast Slim od Sensilabu vám môže pomôcť k želaným výsledkom rýchlejšie. Je to komplex výživových doplnkov, ktorý svoju silu čerpá z čisto prírodných zdrojov.

Kapsuly na ráno obsahujú sušenú šťavu z koreňa čiernej reďkovky a extrakty z koreňa prestupu lekárskeho, listov orthosiphonu a čierneho korenia, ktoré telo pripravia na intenzívne chudnutie. V kapsulách, ktoré sa užívajú po obede (regulujú hladinu cukru v krvi, podporujú spaľovanie tukov), zas nájdete prášok z hnedej morskej riasy, jódu a škorice a v tých ktoré sa užívajú večer (podporujú rozpúšťanie zásob tuku, vďaka čomu sa k výsledkom dopracujete už za 10 dní) extrakty z artičoky, ďumbiera lekárskeho, kajenského korenia a z plodu papáje. Okrem kapsúl nájdete v balení aj praktickú príručku s radami odborníkov na výživu a tiež ucelený program cvičenia, ktorý môžete časovo aj fyzicky zvládnuť a neodradí vás.

9. Varte – Variť si každé jedlo sám je jediný spôsob, ako dohliadnuť na príjem kalórií a mať presne pod kontrolou to, čo dávate do úst. Pri varení používajte čerstvé lokálne potraviny, vyhýbajte sa polotovarom a spracovaným jedlám v konzervách. Okrem toho, že budete vedieť, čo jete, naporciujete si jedlo presne na mieru, takže vám nehrozí prejedanie sa.

10. Zbavte sa stresu a neponocujte – So stresom sa spája najmä zvýšená produkcia hormónu kortizolu, ktorý je zodpovedný za tzv. emočné jedenie. Na odbúravanie napätia vyskúšajte niektorú z relaxačných aktivít – čítanie kníh, meditáciu, jógu, pilates – čokoľvek, čo vás dostane do pokojnej nálady. Ak budete navyše zdravo spať, vaše telo bude oddýchnuté, uvoľnené a vy nebudete mať zvýšenú potrebu jedenia.

Viac informácií o Smartpackoch a programoch nielen na chudnutie, nájdete na stránke www.sensilab.sk.
Diskusia k článku Rýchle chudnutie za 10 dní: Žiadny zázrak, ale komplexný a premyslený systém

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Rýchle chudnutie za 10 dní: Žiadny zázrak, ale komplexný a premyslený systém