Nápoje na chudnutie

31 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8135
nápoje na chudnutie

Okrem vody, minerálky a nesladeného bylinkového čaju môžete do svojho pitného režimu zaradiť aj niektorý z nasledujúcich nápojov, ktoré majú vplyv na chudnutie.

Nápoje na chudnutie

Srvátka a chudnutie

Aj keď je srvátka len odpadom pri výrobe syrov a tvarohov, jej blahodárne účinky sú úžasné a poznal ich už aj Hippokrates, ktorý používal srvátku v liečiteľstve na vyčistenie čriev a regeneráciu črevnej mikroflóry.

Srvátka má malú energetickú hodnotu, nízky obsah sodíka, vysoký obsah draslíka, neobsahuje takmer žiaden tuk a obsahuje veľa vitamínov, minerálnych látok, ale aj veľmi užitočné bielkoviny. Jednou z bielkovín je laktoferín, za pomoci ktorého vie organizmus zvýšiť absorbciu železa. Obsahuje aj lecitín, ktorý znižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje pamäť a pomáha odbúravať tuky. Srvátka je nielen vhodná pri boji s nadváhou, ale taktiež zlepšuje stav pokožky, posilňuje imunitný systém, zrýchľuje pohyby čriev a potlačuje hnilobné procesy v črevnom trakte. Srvátka je veľmi chutná, chutí podobne ako mlieko a je ľahko stráviteľná.

Jablčný ocot a chudnutie

Pri pravidelnom užívaní jablčného nápoja sa zintenzívni spaľovanie potravy, podporí sa úbytok na váhepričistí sa organizmus. Jablčný ocot pripravíme z pohára nesýtenej vody, dvoch lyžičiek jablčného octu a dvoch lyžičiek medu. Dobre premiešaný nápoj sa pije 3x denne 20 minút pred jedlom. Jablčný ocot tlmí chuť k jedeniu a pôsobí pozitívne na tráviace orgány, skracuje sa doba ktorou prechádza jedlo tráviacim traktom, regeneruje sa organizmus. Pozitívne zmeny sú preukázané po 5 – 6 týždňoch pravidelného užívania.

Citrónová šťava a chudnutie

Šťava z citrónov má veľké spektrum účinkov ktoré treba aspoň z časti spomenúť. Citrónová šťava reguluje telesnú váhu, zlepšuje krvný obeh, prečisťuje pečeň a ľadviny, znižuje vysoký krvný tlak, stimuluje produkciu žlči. Citrónová šťava pôsobí zásadito v našom organizme, čím neutralizuje zvýšenú produkciu kyseliny soľnej v žalúdku a taktiež odstraňuje usadené soli z organizmu. Aj keď nám citróny veľmi nechutia kvôli ich kyslej chuti, je známe, že zoštíhľujú postavu a vedia nám navodiť dobrú náladu.

Príprava: odšťavte si jeden citrón do pohára a doplňte ho vodou, najlepšie nesýtenou. Nápoj sa pije na lačný žalúdok, najlepšie pol hodinu pred raňajkami.

Kombucha a chudnutie

Kombucha je čajový nápoj, ktorý sa pripravuje fermentáciou. Obsahuje množstvo enzýmov, vitamínov a minerálnych látok. S obsiahnutými biologicky aktívnymi látkami regenerujeočisťuje organizmus od škodlivých látok, posilňuje imunitný systém, pečeň a obličky, podporuje trávenie, povzbudzuje látkovú výmenu, zbavuje telo napätia, dodáva energiu a vitalitu. Je veľmi obľúbený u ľudí, ktorí chcú znížiť telesnú hmotnosť. Nápoj sa odporúča piť vždy pred jedlom 3x denne.

Nápoje na chudnutie však bez zdravého životného štýlu rýchle a trvalé schudnutie nezaručia. Podeľte sa aj vy o vaše skúsenosti s nápojmi na chudnutie v diskusii pod článkom.

Foto © Anna Omelchenko - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Ako schudnúť zo stehien
Diskusia k článku Nápoje na chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Nápoje na chudnutie