Najrýchlejší spôsob ako schudnúť

22 decembra, 2011 1 komentář Zdieľať Zobrazení :  9019
najrýchlejší spôsob ako schudnúť

Všetci snívame o perfektnej postave a skvelej kondícii. Aj napriek tomu, že väčšina z nás vie, že schudnúť sa naozaj dá len zdravou životosprávou a cvičením, v kútiku duše chce každý schudnúť, čo najrýchlejšie. Prečítajte si nasledujúce tipy ako schudnúť rýchlo a zdravo.

Tipy pre rýchle chudnutie

Pevné odhodlanie k schudnutiu

Prvý predpoklad úspešného a zdravého schudnutia je pevná vôľa dosiahnuť svoj cieľ, teda schudnutie. Pokiaľ nie ste mentálne pripravený na chudnutie, určite sa vám to nepodarí. Iba ak budete naozaj presvedčený, že chcete schudnúť, budete v chudnutí úspešní. Raz a navždy sa musíte uistiť, že prejedaním sa určite neschudnete. Preto neustále pamätajte, že schudnete zdravou stravou a pravidelným cvičením.

Povedzte NIE...

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vyhnúť sa potravinám, o ktorých je známe, že z nich priberáte. Takže od teraz musíte byť rozhodnutí povedať NIE potravinám s vysokým obsahom cukru, ako sú napr. sladkosti, cukríky, zákusky, všetky polotovary, vyprážané a mastné potraviny, ako hranolky, a všetky potraviny rýchleho občerstvenia, vrátane pizze a hamburgerov! Sladké malinovky a alkohol taktiež predstavujú prázdne kalórie, a preto obmedzte ich spotrebu čo najviac, ako je to len možné, prípadne sa im úplne vyhýbajte!

Povedzte ÁNO...

Konzumujte veľa ovocia a zeleniny. Obsahujú málo kalórií a dôležité živiny, ktoré sú pre zdravé fungovanie nášho tela nevyhnutné. V každodennej strave dbajte na dostatočný príjem vlákniny. Vláknina udržiava pocit nasýtenia dlhšie v porovnaní s inými potravinami, čím znižuje pocit hladu, čím napomáha k chudnutiu. Pripravte svoj jedálny lístok tak, aby ste denne prijímali správny pomer sacharidov, bielkovín, tukov, vlákniny, bielkovín a vitamínov.

Čo robiť a nerobiť pri chudnutí

Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali robiť, a niekoľko vecí, ktorým by ste sa mali vyvarovať, pokiaľ chcete schudnúť rýchlejšie.

  • Najrýchlejšou cestou k schudnutiu, je rovnomerné rozdelenie jedla počas dňa. Konzumujte radšej 5 jedál v menších porciách ako 3 veľké jedlá.
  • Začnite deň s vajíčkami. Vajcia obsahujú vitamín B12, ktorý ako výskumy ukazujú, pomáha pri chudnutí. Posledné jedlo dňa konzumujte najmenej dve hodiny pred spaním. Tak bude mať telo dostatok času jedlo stráviť skôr, než sa dostane do pokojovej polohy.
  • Spite sedem až osem hodín denne. Výskumy ukázali, že ľudia majú tendenciu jesť viac, keď sú v strese a nevyspatí. Nedostatok spánku prispieva k stresu, čo má za následok, že jete viac. Uistite sa, že máte počas dňa dostatok pokoja a relaxu.
  • Ideálne je dopriať telu meditáciu alebo jógu. Upokojenie mysle vám pomôže sústrediť sa na váš cieľ schudnúť.
  • Účinným domácim liek na schudnutie je pitie poháru teplej vody s citrónovou štavou a lyžičkou medu. Tento nápoj by sa mal vypiť hneď ráno, nakoľko pomáha pri trávení a odstraňuje z tela toxíny, ktoré sa ukladajú v tukoch.
  • Okrem vyššie uvedených tipov ako schudnúť vám prezradíme ešte jeden veľmi účinný tip na schudnutie. Vypite dva až tri litre vody denne. Urýchli to váš metabolizmus, čo pomôže k lepšiemu tráveniu jedla a navyše má správny pitný režim pozitívny vply na vašu pleť.

Foto © Vitaly Krivosheev - Fotolia.com
Diskusia k článku Najrýchlejší spôsob ako schudnúť

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Najrýchlejší spôsob ako schudnúť