Najlepšie superpotraviny na chudnutie

16 júla, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  7243
superpotraviny na chudnutie

Superpotraviny sú jedlá, ktoré sú bohaté na fytochemikálie. Fytochemikálie sú špeciálne chemické látky, ktoré môžu znížiť riziko vzniku niektorých foriem rakoviny, znížiť zápal, posilniť imunitný systém, zlepšiť zrak a dokonca môžu zlepšiť aj vaše myslenie. Potraviny s vysokým obsahom fytochemikálií sú chutné a zdravé. Vedeli ste však, že práve superpotraviny pomáhajú pri chudnutí? Prečítajte si o najlepších superpotravinách na chudnutie a ako ich pridať do svojho každodenného jedálnička.

Ovos

Ovos je bohatý na vlákninu, takže jedna porcia vám pomôže udržať pocit sýtosti po dlhú dobu. Pol hrnčeka ovsa skrýva 4,6 gramov škrobu a zdravej vlákniny, ktoré podporujú metabolizmus a spaľovanie tukov. Prečítajte si viac v článku o ovse a jeho výhodách pri diétach.

Čierna fazuľa

Šálka čiernej fazule skrýva neuveriteľných 15 gramov bielkovín a neobsahuje nasýtené tuky, ktoré sa nachádzajú v červenom mäse. Preto je vhodná pri chudnutí.

Mandle

Orechy a oriešky sú ďalšou superpotravinou bohatou na zdravé tuky, ktoré vám pomôžu schudnúť. Prečítajte si viac o mandliach v článku Ako schudnúť a nepribrať s mandľami.

Víno

Resveratrol, známy antioxidant nachádzajúci sa vo víne, zastavuje ukladanie tukov. Štúdie ukazujú, že mierni konzumenti vína majú užší pás a brucho ako konzumenti piva.

Grapefruit

Aj keď ste nezmenili nič vo svojom jedálničku, práve grapefruit vám pomôže schudnúť. Pred každým jedlom zjedzte polovicu grapefruitu, ktorý vám pomôže zhodiť až pol kila za týždeň.

Toto ovocie môže pomôcť znížiť hladinu inzulínu v krvi, hormónu ukladania tuku a práve to môže viesť k chudnutiu. Obsahuje až 90 % vody, ktorá vás naplní, takže budete jesť menej.

Brokolica

Táto kapustovitá zelenina je známa svojimi účinkami pri prevencii rakoviny. Obsahuje veľa vlákniny a je spájaná pri liečbe s problémami s nadváhou.

Šošovica

Šošovica je výborným zdrojom bielkovín a vlákniny. Pol šálky poskytne 3,4 gramov škrobu a zdravej vlákniny, ktoré podporujú metabolizmus a spaľovanie tukov.

Zelený čaj

Popíjanie zeleného čaju vás hydratuje rovnako ako voda a navyše vám pomôže zbaviť sa prebytočných kilogramov. Antioxidanty obsiahnuté v zelenom čaji pomáhajú pri spaľovaní tukov. Prečítajte si viac v článku chudnutie so zeleným čajom.

Foto © charlottelake - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Chudnutie - mýty o chudnutí




Diskusia k článku Najlepšie superpotraviny na chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Najlepšie superpotraviny na chudnutie