Najlepšie prírodné bylinné zložky na chudnutie

10 januára, 2013 1 komentář Zdieľať Zobrazení :  4652
aloe vera

Schudnúť a udržať si váhu na požadovanej hmotnosti je cieľom väčšiny ľudí, ktorých trápia ich prebytočné kilogramy. Chudnutie okrem lepšieho pocitu, prináša aj mnoho zdravotných výhod. Ľudia, ktorí trpia nadváhou a obezitou, majú väčšiu pravdepodobnosť pre vznik ochorení, akými sú vysoký krvný tlak, cukrovka druhého typu či kardiovaskulárne ochorenia. Bylinné lieky môžu byť prospešné pre tých, ktorí chcú schudnúť. Avšak, treba mať na pamäti, že okrem týchto liekov, treba upraviť aj jedálniček a zvýšiť fyzickú aktivitu. Ešte pred tým, ako začnete brať nejaký výživový doplnok, poraďte sa o jeho užívaní so svojim lekárom.

Aloe a chudnutie

Aloe je bylinný produkt, ktorý využívajú ľudia na chudnutie. Výrobky s aloe sa užívajú perorálne a pomáhajú prečistiť telo od rôznych toxínov. Okrem toxínov pomáha aloe pre lepšie vyprázdňovanie čriev a tým pomáha pri chudnutí.

Cascara a chudnutie

Cascara je bylinná zložka, ktorá sa používa v rôznych produktoch určených na chudnutie. Táto bylina je podobná preháňadlu. Uvoľňuje a zjemňuje črevá, čo má za následok zvýšenie počtu stolíc. Ak chcete chudnúť pomocou Cascary, pred jej užívaním sa poraďte so svojim lekárom. Neodporúča sa tehotným ženám.

Guaranová guma a chudnutie

Guaranová guma alebo aj Guar guma je často využívaná ľuďmi, ktorí sa pokúšajú schudnúť. Po zjedení guaranovej gumy má človek pocit sýtosti dlhší čas a preto nevyhľadáva jedlo a neprejedá sa. Tým, že zje menej jedla, teda príjme aj menej kalórií, začne chudnúť.

Glukomanán a chudnutie

Glukomanán je bylinný liek, ktorý je podobný guaranovej gume a pri chudnutí pomáha tak, že po jeho zjedení zostáva človek dlhšie sýty. Pocit nasýtenia zabráni zbytočnému prejedaniu sa a stálemu zobkaniu nejakého jedla.

Foto © prohorov8 - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Ako schudnúť po VianociachDiskusia k článku Najlepšie prírodné bylinné zložky na chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Najlepšie prírodné bylinné zložky na chudnutie