Koľko kalórií spálite počas sexu?

8 októbra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  14814
koľko kalórií spálite počas sexu

Chceli by ste vedieť, koľko kalórií spálite počas sexu? Počas 15 minútového sexu dokáže človek spáliť približne 72 kalórií. Či spálite až také množstvo kalórií, to závisí na niekoľkých faktorov. Závisí to hlavne na vašej hmotnosti, ako dlho budete mať sex a ako rázne sa budete pri sexe pohybovať.

Asi je veľmi ťažké si predstaviť, aký spôsob spaľovania kalórií je príjemnejší, než sex. Väčšina ľudí by najradšej spaľovala kalórie len týmto spôsobom. Určite je príjemnejšie spaľovať kalórie pri sexe, ako sa trápiť cvičením pilatesu alebo dvíhaním ťažkých činiek v posilňovni.

Napriek tomu, nie je pochýb, že sex môže byť veľmi dobrý pre vaše zdravie. Stačí, ak dostanete tepovú frekvenciu pri sexe do bodu, kedy sa začínajú spaľovať kalórie a tým sa posilňuje aj srdce.

Čítajte: Ako schudnúť a nepribrať na pracovisku

Chcete vedieť, koľko spálite kalórie pri iných erotických činnostiach?

Bozkávanie

Dokonca aj pri bozkávaní spaľujete kalórie. Počas piatich minút bozkávania dokážete spáliť 1 – 5 kalórií. A pri hodinovom bozkávaní spálite neuveriteľných 85 kalórií.

Predohra

Počas predohry spaľujete menej kalórií, než pri sexe. Ale aj to sa počíta, pokiaľ chcete spáliť dáke kalórie navyše. Počas 15 minút predohry dokážete spáliť až 25 kalórií.

Masáž

Masáž je taktiež jedným zo spôsobov, pri ktorých môžete spáliť kalórie navyše. Prekvapte svojho partnera príjemnou masážou a za odmenu spálite 80 kalórií za hodinu.

Erotický tanec

Počas tancovania pred partnerom môžete spáliť až 170 kalórií za pol hodinu.

Čítajte: 20 ľahkých krokov úspešného chudnutia

Orgazmus

Pri dosiahnutí orgazmu dokáže vaše telo spáliť až 60 kalórií. Tak prečo skončiť hneď pri prvom orgazme?

Inšpirovali sme vás k zhodeniu pár kíl týmito obľúbenými činnosťami? Dúfame, že áno a budeme radi, ak sa o vaše skúsenosti a ďalšie nápady ako spáliť kalórie nielen pri sexe podelíte v diskusii pod článkom. Ďakujeme!

Mohlo by vás zaujímať: Dukanova diéta verzus Atkinsova diéta

Ilustračné foto © konradbak - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Ako schudnúť pomocou zelenej kávyDiskusia k článku Koľko kalórií spálite počas sexu?

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Koľko kalórií spálite počas sexu?