Kapustová polievka na chudnutie a jej negatíva

20 októbra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3836
kapustová polievka na chudnutie a jej negatíva

Kapustová diéta pri ktorej sa konzumuje prevažne kapustová polievka  je určená pre tých, ktorí chcú rýchlo schudnúť. Počas siedmich dní sa konzumuje kapustová polievka a dopĺňa sa o ďalšie potraviny. Za týždeň môže človek schudnúť až 10 kilogramov. Poznáte však jej negatíva?

1. negatívum kapustovej polievky na chudnutie

Obmedzenie jedla

Aj keď kapustová diéta nepatrí medzi náročné redukčné diéty, pre niektorých ľudí je jej dodržiavanie ťažkým orieškom. Počas kapustovej diéty sa nesmie konzumovať chlieb, cestoviny a ďalšie produkty z obilia a taktiež syr. Len dvakrát do týždňa si môžete dať mäso. Počas dní, kedy sa konzumuje len kapustová polievka, ovocie a zelenina sa môže vaša motivácia značne oslabiť. Niektorí hovoria, že táto diéta je veľmi nudná a monotónna.

2. negatívum kapustovej polievky na chudnutie

Zažívacie ťažkosti

Ak začnete s kapustovou polievkou, pripravte sa na zažívacie ťažkosti. Počas diéty vás bude sprevádzať nadmerná plynatosť.

3. negatívum kapustovej polievky na chudnutie

Veľa soli

Hoci väčšina potravín povolených pri kapustovej diéte obsahuje málo soli, môže sa stať, že jej budete prijímať viac. Nakoľko môžete pridávať do kapustovej polievky bujón a iné dochucovadla, ktoré obsahujú veľa soli, je veľmi pravdepodobné, že obsah soli v prijatej potrave bude vyšší ako inokedy.

4. negatívum kapustovej polievky na chudnutie

Žiadne radikálne zmeny

Aj keď sa vám podarí počas siedmich dní schudnúť niekoľko kilogramov, môžu sa kilogramy po skončení diéty veľmi rýchlo vrátiť späť. Po jednom týždni konzumácie kapustovej polievky a pri obmedzenom množstve potravín, budete musieť dodržiavať diétu aj naďalej, ak budete chcieť ešte viac schudnúť. Je však vhodné, aby ste začali s inou, nutrične vyváženejšou diétou, ktorá vám poskytne dostatok živín na držanie dlhodobej diéty.

Foto © Sea Wave - Fotolia.com
Diskusia k článku Kapustová polievka na chudnutie a jej negatíva

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Kapustová polievka na chudnutie a jej negatíva