Čo je to vlastne diéta a ako pomocou nej schudnúť?

23 mája, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  1996
Čo je to diéta a ako schudnúť

Diéty a návody ako schudnúť existujú už veľmi dlhú dobu.Vznikali na základe rôznych obmedzení v stravovaní, ktoré si ľudia stanovovali. Jednoducho povedané, diéty sú teda rôzne obmedzenia v stravovaní, v pôste počas náboženských rituálov alebo pri rôznych ochoreniach.

Diéta z lat. diaeta, je súpis všetkých dovolených a zakázaných jedál pri určitej chorobe, pri presne stanovenom spôsobe stravovania, stručne povedané je to aj návod ako schudnúť. Termín diéta je spájaný so zdravotným hľadiskom alebo ho charakterizuje určitú skupinu ľudí so špeciálnymi stravovacími zvyklosťami.

Diéty môžeme rozdeliť z viacerých hľadísk. Podľa charakteru diéty poznáme základné rozdelenie diét na diéty redukčné, diéty liečebné a diéty upravujúce životosprávu. Z časového hľadiska ich rozdeľujeme na krátkodobé diéty a dlhodobé diéty. Podľa určenia diét, pre koho sú zostavované, ich môžeme rozdeliť podľa pohlavia na diéty pre ženy, diéty pre mužov, podľa veku na diéty pre deti, diéty pre dospelých a diéty pre seniorov. Rozdelenie diét podľa špecifickejšieho zamerania resp. povolania nám delí diéty na diéty pre športovcov, diéty pre tehotné, atď.
Diskusia k článku Čo je to vlastne diéta a ako pomocou nej schudnúť?

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Čo je to vlastne diéta a ako pomocou nej schudnúť?