Čierny čaj a chudnutie

29 januára, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  6569

Čierny čaj obsahuje kofeín a antioxidanty. Kofeín môže potlačiť chuť k jedlu a zvýšiť termogenézu (zvýšenie tepla v tele vďaka zvýšenému spaľovaniu kalórií). Pitím horúceho alebo studeného čierneho čaju poskytnete telu príjem menšieho počtu kalórií a pomôžete telu zvýšiť fyzickú aktivitu. A práve znížený príjem kalórií a zvýšenie fyzickej aktivity sú dva efektívne spôsoby, ktoré vám zaručene pomáhajú pri chudnutí.

Čierny čaj

Zberom lístkov z rastliny Camellia sinensis a následným spracovaním sa vyrába čierny čaj. Listy tejto rastliny sú bohaté na teaflavíny a polyfenoly, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Biely, zelený a čaj oolong pochádzajú z rovnakej rastliny, avšak sú oxidované menej a majú rôznu chuť a rôzny obsah polyfenolov. Rastliny tvoria polyfenoly na základe intenzity slnečného svetla. Polyfenoly majú antioxidačné vlastnosti a pomáhajú chrániť bunky pred poškodením a taktiež môžu podporiť chudnutie.

Čierny čaj a chudnutie

Ak chcete schudnúť s čiernym čajom, mali by ste zvýšiť aj telesnú aktivitu. Nečinnosť môže prispieť k spomaleniu metabolizmu, k nárastu telesnej hmotnosti a následne aj k ťažšiemu zbavovaniu sa kilogramov. Ak váš energetický príjem bude nižší ako energetický výdaj, kilogramy pôjdu dolu. Ak obľubujete sladké limonády či alkoholické nápoje, nahraďte ich nesladeným čiernym čajom, čím budete prijímať menej kalórií a tým podporíte zdravé chudnutie. A práve takéto pitie čierneho čaju bez pridaného cukru by vám mohlo pomôcť k chudnutiu.

Ako piť čierny čaj

Ak chcete znížiť chuť na sladké, kúpte si čierny čaj s ovocnou príchuťou alebo ovocné čaje. Vhodné ovocné čaje sú čerešňa, pomaranč, citrón, broskyňa alebo zmes bobulí. Aj čierny čaj si môžete dať s príchuťou vanilky, škorice alebo inej špeciálnej chuti. Nezabúdajte však na to, že by ste ich mali piť nesladené. Pravidelné pitie takýchto čajov vám pomôže znížiť chuť do jedla. Čierny čaj na chudnutie si môžete dať napríklad po večeri miesto dezertu a tak si udržíte energetický príjem a výdaj na takej úrovni, aby ste úspešne chudli. Na večer si radšej dajte čierny čaj bez kofeínu, aby nebol narušený váš nočný spánok. Ak ste precitlivení na kofeín, poraďte sa o pití čierneho čaju so svojim lekárom.

Ilustračné foto © mythja - Fotolia.com

Diskusia k článku Čierny čaj a chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Čierny čaj a chudnutie