Chudnutie so zeleným čajom

7 decembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  7471

Keď práve chudnete, určite si radšej doprajte zelený čaj pred červeným vínom. Obidva nápoje, čaj aj víno, patria k najoblúbenejším pochutinám na svete a dodávajú telu veľa užitočných látok. Ale pokiaľ ide o chudnutie, tak práve čaj je lepšou voľbou ako víno.

Zelený čaj a chudnutie

Zelený čaj je úplne nekalorický a dokonca priamo podporuje chudnutie. Kedy piť zelený najlepšie piť zelený čaj? Urobte to ako v Číne: zelený čaj pite k jedlu. Ak sa chcete rýchlo a jednoducho zbaviť svojho zaobleného bruška, nespravíte určite zle, keď si zaobstaráte niekoľko balíčkov zeleného čaju a každý deň vypijete niekoľko šálok.

Prečítajte si článok o nápojoch na chudnutie.

Čaj, okrem toho, že je úplne nekalorický, má taktiež dva dlhodobé účinky:

  • mierni chuť k jedlu
  • spôsobuje zvýšenie spotreby energie o štyri percentá (zdá sa to málo, ale keď tento rituál opakujete každý deň, nakoniec sa to znásobí)

Čaj taktiež podporuje spaľovanie tukov v oblasti brucha.

Prečítajte si ďalšie typy, ako rýchlo a efektívne schudnúť z brucha.

Dobrý zelený čaj je osviežujúci a dostať ho kúpiť v rôznych príchutiach, či už máte radi viac ovocné alebo kvetinové príchute. Zelený čaj má príjemnú nasladlú chuť alebo pritom je mierne trpký. Nakoľko zelený čaj neprešiel fermentáciou, treba ho pripravovať iným spôsobom ako čaj čierny.

Príprava zeleného čaju:

  • na jeden liter vody treba 10 – 12 gramov čínskeho alebo 10 – 20 gramov japonského zeleného čaju
  • čaj nikdy nezalievajte vriacou vodou, nechajte ju po prevarení krátko odstáť: na 80°C asi 5 minút
  • ak chcete dosiahnuť jemnejšiu chuť, nechajte čaj lúhovať 1,5 minúty, ak chcete silnejšiu chuť, lúhujte čaj 2 –3 minúty
  • použité čajové lístky nevyhadzujte, dajú sa použiť aj viackrát
  • čaj nalievajte do predhriatej kanvice aj do predhriatych šálok, pomôže mu tak udržať si lepšiu teplotu

Ako vidíte, zelený čaj a chudnutie spolu veľmi úzko súvisia. Chudnutie so zeleným čajom patrí vďaka jeho ľahkej príprave a lahodným príchutiam k obľúbeným formám zdravého chudnutia. Aké sú vaše skúsenosti so zeleným čajom pri chudnutí? Pomohol vám na ceste k vysnívanej váhe, alebo ho obľubujete len kôli jeho príjemnej chuti? Podeľte sa o vaše skúsenosti v diskusii pod článkom, ďakujeme.

Diskusia k článku Chudnutie so zeleným čajom

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Chudnutie so zeleným čajom