Chudnutie s mätovým čajom

20 decembra, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8261

Niektorí ľudia v snahe schudnúť pijú mätový čaj. Pomáha však naozaj pri chudnutí?

Mätový čaj sa pripravuje z čerstvých alebo sušených listov rastliny mäty priepornej, ktorá je veľmi dobre komerčne dostupná. Doposiaľ však neboli vykonané žiadne výskumy, ktoré by potvrdzovali, že mätový čaj pomáha pri chudnutí. Avšak, je dokázané, že vôňa mäty môže znížiť chuť do jedla.

Mäta prieporná

Mäta prieporná je rastlina, ktorá rastie do výšky 60 – 90 centimetrov a kvitne od júla do augusta. Rastlina má tmavozelené listy a biele kvety. Mäta rastie vo vlhkých miernych oblastiach. Listy a stonky mäty obsahujú mentol, ktorý má množstvo zdravotných pozitív. Čaj z mäty priepornej je bez kofeínu.

Vôňa mäty priepornej a chudnutie

Bryan Raudenbush, profesor na univerzite v Západnej Virgínii, zistil, že vôňa mäty priepornej môže potláčať chuť do jedla. Požiadal 40 ľudí, aby si počas piatich dní každé dve hodiny privoňali k listom mäty. Potom im po dobu piatich dní podával placebo. Výsledky boli úžasné. Keď ľudia voňali mätu priepornú, prijali v priemere o 1800 kalórií menej, ako keď im bolo na ovoňanie podávané placebo.

Mätový a zelený čaj na chudnutie

Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky v chudnutí, skombinujte mätový čaj so zeleným čajom. Zelený čaj má dokázané pozitívne účinky pri strate na hmotnosti. Zelený čaj môže znížiť obsah tuku v organizme, znížiť tak telesnú hmotnosť a ovplyvniť vstrebávanie tukov. Tento účinok je pripisovaný k silnému antioxidantu EGCG. Niektoré výskumy však naznačujú, že sila chudnutia zeleného čaju je skrytá v jeho kofeíne, podľa štúdie z roku 1999 uverejnenej v časopise American Journal of Clinical Nutrition.

Účinky mäty priepornej

Pri pravidelnej konzumácii mäty a mätového čaju sa môže u ľudí objaviť chudnutie, nakoľko mäta zmierňuje nadúvanie. Ľudia taktiež pociťujú menšiu bolesť hlavy, podráždenie kože, úzkosť spojenú s depresiou, nevoľnosť, hnačku či menštruačné kŕče.

Prečítajte si viac: Najlepšie orechy na chudnutie
Diskusia k článku Chudnutie s mätovým čajom

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Chudnutie s mätovým čajom