Chudnutie s čiernym korením

27 augusta, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  6541
čierne korenie a chudnutie

Čierne korenie poznáme všetci väčšinou z kulinárskeho prostredia. Mnoho rokov sa však vedci snažia potvrdiť niektoré jeho liečivé a  priaznivé účinky na naše zdravie, ktoré pochádzajú z ľudového liečiteľstva. Nepopierateľný je obsah antioxidantov v čiernom korení. Čierne korenie sa v súčasnosti používa pri mnohých zdravotných problémoch: ako olej na vtieranie do boľavých svalov a kĺbov. Navyše, konzumácia jedla s obsahom čierneho korenia zvyšuje metabolizmus, a tým napomáha aj k spaľovaniu tuku.

Čítajte: Chren a jeho pozitíva konzumácie

Prečo sa ukladá tuk na bruchu

Tuk sa na bruchu ukladá z mnohých dôvodov. Najčastejšie kvôli zlým stravovacím návykom a vďaka strave plnej nasýtených mastných tukov. Pri ukladaní tzv. abdominálneho tuku zohráva svoju úlohu aj obsah soli v potrave. Ak zo svojej stravy odstránime časť nasýtených tukov (vyprážané jedlá, margaríny a priemyselne pripravené pokrmové tuky) a soli, zvýšime šance na dlhší a zdravší život. Kardiovaskulárne cvičenia a každodenná prechádzka zvýšia metabolizmus a spaľovanie tuku v problémových partiách. Tým, že do stravy pridáte čierne korenie samozrejme zázračne neodstránime tuk z brucha, pomôžeme však zrýchliť metabolizmus a tak urýchliť spaľovanie tuku v organizme.

Zrýchlite si metabolizmus

Zvýšiť svoj metabolizmus je beh na dlhé trate. Potrebujete k nemu odhodlanie a túžbu zmeniť celý svoj životný štýl. Je potrebné zvýšiť množstvo vody, ktorú denne vypijeme, zvýšiť telesnú aktivitu a zaradiť ju do svojho plánu každý deň. Zdravou výživou a pravidelným pohybom zaručene zrýchlite svoj metabolizmus a pridaním čierneho korenia navyše pomôžete spaľovať tuky rýchlejšie.

Čítajte: Ako najlepšie a najefektívnejšie naštartovať metabolizmus

Zdravá výživa

Ovocie a zelenina sú prvým krokom k správnej životospráve, zrýchleniu metabolizmu a dobrému pocitu zo života. Pridaním čierneho korenia do zeleninového šalátu, či pripravovanej zeleninovej prílohy zlepšíte jeho chuť. Čím je jedlo chutnejšie, tým ho menej zjete. Samozrejmosťou by malo byť dodržiavanie pitného režimu.

Zažívacie problémy

Niektorí z nás majú problémy s pridaním väčšieho množstva čierneho korenia do stravy. Pred konzumáciou väčšieho množstva čierneho korenia do jedla, sa v prípade akýchkoľvek predchádzajúcich neblahých skúseností, poraďte so svojim lekárom. Konzultácia s lekárom je dôležitá pri akomkoľvek diétnom snažení a zmene životného štýlu.

Mohlo by vás zaujímať: Koktaily pre zdravé chudnutie

Ilustračné foto: 123rf.com

Diskusia k článku Chudnutie s čiernym korením

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Chudnutie s čiernym korením