Čaje na chudnutie

16 januára, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  6712
ako schudnúť s čajom

Chudnutie s čajmi sa teší medzi ľuďmi stále väčšej obľube. Vďaka dobrej znášanlivosti organizmu a minimálnym vedľajším účinkom sú čaje výborným spoločníkom pri chudnutí. Chudnutie s čajmi je jednoduchá, lacná a nenáročná forma ako zhodiť pár kilov. Pitný režim treba dodržiavať a tak si miesto sladkých nápojov dožičte šálku zdravého čaju, ktorý vás nielen osvieži, ale aj zbaví prebytočných kilogramov.

Ako sladidlá môžete do čajov použiť med, cukor alebo umelé sladidlá. Lepšie je však použiť škoricu, kardamon, zázvor alebo citrón, pretože obsahujú éterické oleje, ktoré pozitívne pôsobia na vašu nervovú sústavu. Treba však dbať na to, aby ste jednotlivé druhy čajov pravidelne striedali.

Čaje na chudnutie

Čaj na chudnutie pu-erh

Pu-erh je čínsky červený čaj, ktorý je univerzálnym liekom, ktorý dodáva telu energiu. Čaj pu-erh sa často používa pri chudnutí. Pu-erh pomáha znižovať váhu, podporuje spaľovanie tukov, pomáha znižovať váhu, reguluje látkovú výmenu a znižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Čaj na chudnutie maté

Čaj maté je obľúbený na celom svete. Listy jasmínu paraguayského, nazývané tiež maté, sú vhodné pre tých, ktorý chcú schudnúť. Maté má výborné detoxikačné účinky, potlačuje pocity hladu a upravuje trávenie.

Čaj na chudnutie vidanga

Čaj vidanga je zmes himalájskych bylín, ktoré pomáhajú pri redukcii hmotnosti. Čaju vidanaga sa už storočia pripisuje liečivá sila. Vidanga je výborný pri chudnutí, znižuje chuť k jedlu, reguluje proces zažívania, odbúrava tukové bunky a je vhodnou voľbou pri redukčných diétach.

Čaj na chudnutie hannasaki

Japonský čaj hannasaki je výborný pre celkové zdravie. Hannasaki má schopnosť harmonizovať životnú energiu jin a jang. Jeho liečivé účinky sú: znižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi, je bohatý na minerálne látky, posilňuje imunitný systém, detoxikuje organizmus a odbúrava tukové tkanivo.

Čaj na chudnutie lapacho

Čaj lapacho pochádza z Južnej Ameriky, je to čaj Inkov. Lapacho je pripravovaný z vnútornej kôry stromu. Lapacho môžete piť celý deň, pretože neobsahuje kofeín. Lapacho podporuje trávenie, látkovú výmenu, odstraňuje z tela škodlivé látky a posilňuje činnosť vnútorných orgánov.

Čaj na chudnutie rooibos

Rooibos je juhoafrickým národným nápojom, ktorý má červenohnedú farbu a charakteristickú sladkú chuť. Rooibos znižuje krvný tlak a hladinu cukru v krvi, má priaznivé účinky na trávenie.

Foto © Guido Vrola - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Nadváha a obezita
Diskusia k článku Čaje na chudnutie

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Čaje na chudnutie