Ako schudnúť zo stehien

29 októbra, 2011 3 komentáře Zdieľať Zobrazení :  43395
ako schudnúť zo stehien

Chudnutie zo stehien – ako na to?

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si denne kladú otázku "Ako schudnúť zo stehien?", ste na správnom mieste. Schudnutie z oblasti stehien, je dosť náročné, no nie nemožné. Povedzme si to na rovinu. Tuk na stehnách nie je dvakrát príťažlivý, preto táto otázka trápi väčšinou ženy. Človek je v dnešnej spoločnosti často súdený podľa jeho vzhľadu. Preto sa každý snaží vyzerať čo najatraktívnejšie, s čím je spojená aj otázka ako schudnúť.

Zásady chudnutia zo stehien

Celý proces chudnutia zo stehien je časovo náročný a trochu ťažký. Je dôležité pochopiť, že stehenné svaly sú najväčším a jedným z najsilnejších svalov v ľudskom tele. Keďže sú stehenné svaly na nohách, budeme musieť zaťažiť nohy čo najviac, aby sa začal proces chudnutia zo stehien čo najrýchlejšie.

Čítajte: Ako schudnúť zo zadku - cviky na chudnutie

Ako schudnúť zo stehien úpravou jedálnička

S otázkou ako schudnúť zo stehien je samozrejme spojená aj úprava stravy, resp. diéta. Existuje množstvo diét na chudnutie zo stehien, no základným princípom je mať vyváženú stravu a obmedziť tučné jedlá, bielu múku, cukry, fast foody a polotovary (potraviny s vysokým obsahom chemických a konzervačných látok, tukov, rafinovaných cukrov a sodíka), alkohol a fajčenie. Vaša strava by mala byť bohatá na vlákninu, chudé mäso a bielkoviny. Jesť menej, nie je kľúčom k chudnutiu. Preto je potrebné podľa toho plánovať aj svoj jedálníček. Pokúste sa jesť päť malých jedál denne. Vynechanie raňajok sa pri chudnutí považuje za "trestný čin".

Ďalšou dôležitou zložkou chudnutia zo stehien je pitný režim. Telo musí byť hydratované, pretože voda pomáha pri zvyšovaní metabolizmu človeka. Pri pravidelnom pití dostatočného množstva vody pečeň premieňa tuky na energiu efektívnejšie. To však neznamená, že budete piť veľa sladkých nápojov, ochutených minerálok a sladených ovocných štiav. Tie obsahujú veľa cukrov, preto sa im snažte vyhnúť. Zároveň sa snažte vyhýbať kofeínu, pretože spôsobuje dehydratáciu.

Cvičenie na schudnutie zo stehien

Hoci sa dá schudnúť vhodným stravovaním aj bez náročného cvičenia, pokiaľ chcete schudnúť zo stehien, je pre vás dôležitý najmä pohyb resp. vhodné a účinné cviky na stehná. Stehná patria medzi najväčšie svaly ľudského tela, a ak budete cvičiť nesprávne cviky (napr. len cviky na stehná s veľkou záťažou), môže sa stať, že sa vaše stehná ešte zväčšia. Ak teda chcete skutočne aplikovať tipy ako schudnúť na stehnách, budete musieť zabezpečiť to, aby sa chôdza stala dennou súčasťou vášho života.

Taktiež pravidelné a intenzívne cvičenie je nevyhnutnou súčasťou vášho denného rozvrhu. Pri chudnutí z nôh pomáha hlavne aeróbne cvičenie. Aerobik je jednou z najlepších športových alternatív pri chudnutí z oblasti stehien. Beh, spinning, aerobik, zumba, kolieskové korčule, bicyklovanie a mnoho ďalších kondičných aktivít, resp. cvičení je taktiež vhodných pri chudnutí zo stehien. Zaraďte do svojho rozvrhu cvičenie aspoň 3 krát do týždňa, optimálne aspoň po 60 minút. Môže sa stať, že zo začiatku nebudete vládať. Nezúfajte a začnite s cvičením po 20 – 30 minút a postupne cvičte dlhšie. Pri cvičení nezabúdajte na správne dýchanie. Pre úspešné schudnutie je dôležitá pravidelnosť cvičenia a samozrejme vytrvalosť.

V ďalšom článku vám priblížime cviky na chudnutie zo zadku. Tak šup do chudnutia, držíme palce!

Tipy ako shudnúť zo stehien a ostatných problémových partií

Ak ste sa rozhodli vyskúšať náš návod ako schudnúť v stehnách a podarilo sa vám to, alebo máte iné tipy na schudnutie v tejto partii, podeľte sa o vaše skúsenosti v diskusii pod článkom. Ak sa vám schudnúť zo stehien ešte nepodarilo, určite si prečítajte náš ebook 101 tipov ako schudnúť, ktorý nájdete už aj v Martinuse. Ďakujeme! :)

Mohlo by vás zaujímať: 20 ľahkých krokov úspešného chudnutia

Foto © ruigsantos - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Ako schudnúť so škoricou a medom
Diskusia k článku Ako schudnúť zo stehien

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť zo stehien