Ako schudnúť zdravo s paradajkami

14 decembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  5398

Skúšali ste rôzne tipy ako schudnúť a ani jeden vám nezabral? Je na čase vyskúšať silu paradajok, ktoré sú ideálne pri chudnutí a pri držaní niektorej z diét.

Ako schudnúť s paradajkami

Paradajky okrem toho, že sú výborné pri chudnutí, obsahujú veľa vitamínu C a lykopénu. Lykopén patrí medzi najúčinnejšie fytoživiny, ktoré pôsobia proti rakovine. Ak si doprajete túto zeleninu každý deň, máte tak nižšie riziko, že sa u vás objaví rakovina prostaty, pľúc a žalúdka. Ďalším plusom likopénu je jeho chrániaci účinok na pokožku, ktorá môže byť poškodená slnečným žiarením.

Okrem lykopénu obsahujú paradajky ďalšiu účinnú látku – karotenoid. Vďaka karotenoidu a lykopénu majú paradajky jasnočervenú farbu.

Paradajky taktiež obsahujú salicyláty, ktoré znižujú riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení.

Paradajky sú ideálne pri chudnutí, nakoľko majú nízku hodnotu GI aj GL a majú veľmi málo kalórií. Paradajky sú nielen chutné, ale aj hydratujú organizmus, pretože obsahujú až 90 % vody. Pre vysoký obsah vody hydratujú tráviacu sústavu a zlepšujú jej fungovanie, najmä ak sa konzumujú surové.

Hoci sú paradajky v skutočnosti ovocie, väčšina ľudí ich považuje za zeleninu. Pomáhajú schudnúť a prospievajú zdraviu srdca. Jednoducho, paradajky sú ideálne pri akékoľvek diéte, pri akomkoľvek chudnutí, pri podpore zdravia a znižovaní rizika vzniku mnohých iných ochorení a taktiež rakoviny.

Všetko, čo by ste mali vedieť o paradajkách nájdete tu.

Živiny, ktoré nájdete v paradajkách:

  • vitamíny B3, B5, B6, C , E, K
  • biotín, betakarotén, kyselina listová
  • vláknina
  • chlór, vápnik, zinok, sodík, draslík, horčík, jód, železo, mangán
Prečítajte si viac: Ako nepribrať cez Vianoce


Značky: chudnutie paradajky


Diskusia k článku Ako schudnúť zdravo s paradajkami

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť zdravo s paradajkami