Ako schudnúť za mesiac

6 januára, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3783
ako schudnúť za mesiac

Chcete schudnúť za jeden mesiac? Bojíte sa toho, že budete musieť tvrdo cvičiť alebo hladovať? Skôr, než sa rozhodnete pre radikálnu zmenu, skúste zmeniť svoj jedálniček, zvýšte fyzickú aktivitu, ktorá vám určite dopomôže na ceste k zdravému chudnutiu. S niekoľkými tipmi uvidíte, že môžete schudnúť už za jeden mesiac.

Strava a chudnutie

Chudnite tým, že zmeníte svoj jedálniček. Zmena v stravovacích zvyklostiach prichádza v dvoch krokoch. Prvým z nich je znížiť príjem kalórií. Priemerný človek potrebuje denne 2000 kalórií. Nezabúdajte však, že keď sa rozhodnete stravovať zdravo, nepresahujte dennú potrebu energie, inak budete aj naďalej priberať.

Potom, čo ste si znížili príjem kalórií, musíte sa „naladiť“ na zdravšie jedlo. Nemíňajte peniaze za doplnky na chudnutie a energetické tyčinky. Namiesto toho si vytvorte diétny plán, ktorý obsahuje väčšie množstvo ovocia a zeleniny a chudé bielkoviny akým je napríklad kuracie mäso. Ak pijete alkohol a sladké nápoje, vyraďte ich zo svojho jedálnička a nahraďte ich čistou vodou.

Cvičenie a chudnutie

Spolu s diétou, ktorá je najväčšou súčasťou pri chudnutí za jeden mesiac, musíte začať pravidelne cvičiť. Na základe množstva kilogramov, ktoré chcete stratiť, je potrebné zaradiť cvičenie približne trikrát týždenne  v časovom intervale 45 – 60 minút. Kardio cvičenia, akými sú bicyklovanie a beh, výborne spália kalórie s dobre vyváženou stravou. Ak sa však rozhodnete pre posilňovanie, môžete skončiť s kilami navyše. Zvýšenie váhy majú na svedomí svaly, ktoré sa vytvorili, pretože svaly vážia viac ako tuk. Ak chcete schudnúť a spáliť tuk a nepribrať, určite sa zamerajte na beh. Ak sa vám nedarí schudnúť, zvoľte ešte rýchlu chôdzu. Chôdza, ktorá je veľmi pomalá, nemá žiaduce účinky na chudnutie.

Partner pri chudnutí

Najťažšia časť na chudnutí je tá, keď sa snažíte schudnúť sám. Skôr, než sa rozhodnete schudnúť za jeden mesiac, dohodnite sa s kamarátom, ktorý chce tiež schudnúť. Navzájom sa budete povzbudzovať, pripravovať nízkokalorické jedlá a cvičiť. Niektorí dávajú prednosť samostatnosti, ale s kamarátom môžete zabrániť, že cvičenie sa stane nudným. Taktiež sa s priateľom môžete porozprávať o problémoch s chudnutím. Udržanie si pozitívneho myslenia vám pomôže získať kondíciu a otázka ako schudnúť vás už nebude trápiť.

Foto © a_korn - Fotolia.com

Prečítajte si viac: BMI – index telesnej hmotnostiDiskusia k článku Ako schudnúť za mesiac

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť za mesiac