Ako schudnúť v spánku

10 marca, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  7850
ako schudnúť v spánku

Dá sa chudnúť počas spania? Ten, kto sa snaží zbaviť nadbytočných kilogramov, určite sníva práve o tomto spôsobe chudnutia. Ak vás zaujala táto forma chudnutia, potešíme vás. Je to možné! Stačí len splniť určité podmienky.

Ako schudnúť v spánku

Zakladateľom a propagátorom tejto nezvyčajnej metódy na chudnutie je nemecký doktor Detlef Pape. Doktor uvádza, že naše telo funguje cez deň na výkonnostnú látkovú premenu a v noci prepne na regeneračný metabolizmus.

Inzulín a chudnutie

Najväčšie problémy v tejto jeho nezvyčajnej činnosti vyvoláva inzulín. Hodnoty inzulínu stúpajú na vysoké hodnoty práve vtedy, keď zjeme potraviny bohaté na sacharidy, teda potraviny bohaté na cukry a škroby. Medzi tieto potraviny patrí napríklad biele pečivo, výrobky z múky, cestoviny, zemiaky, chipsy, sladké ovocie a pod. Konzumáciou spomenutých potravín zablokujeme približne na 5 hodín nočné spaľovanie tukov.

6 návykov pre úspešné chudnutie, zdravé teľo i myseľ

Ako schudnúť – kedy a čo jesť

Preto, keď chceme schudnúť, musíme pomôcť telu, aby si vybralo energiu z tukových vrstiev tým, že nebudeme jesť aspoň 2 hodiny pred spaním. Na večer je optimálne jesť bielkoviny vo forme netučného mäsa a zeleninu.

Na večeru je priam ideálny grécky šalát so syrom alebo s kúskami chudého mäsa. Po takomto jedle hladinu cukrov, inzulínu a krvných tukov klesne na nízke hodnoty. Ľahká chutná večera spolu s miernym večerným pohybom vytvoria ideálne podmienky na vylučovanie väčšieho množstva rastového hormónu.

Na večerné popíjanie si môžete zvoliť chutný zelený čaj.

Väčšinu sacharidov prijímajte v prvej polovici dňa.

Foto © vgstudio - Fotolia.com

Diskusia k článku Ako schudnúť v spánku

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť v spánku