Ako schudnúť? Už žiadna cola a sladké limonády!

14 novembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  2764
ako schudnúť bez coly

Trápi vás otázka ako schudnúť, prenasledujú vás nadbytočné kilá v partiách ako brucho, alebo boky? Viete, že za ne môžu aj kolové nápoje a sladké limonády? Každým dúškom sladkých nápojov priberáte na svojej váhe. Je tomu práve preto, že telo nevie kalórie obsiahnuté v nápojoch rozpoznať ako prostriedok k nasýteniu.

Prečítajte si článok o zdravých koktailoch na chudnutie.

Vysoká konzumácia kolových nápojov vedie k nadváhe. Človek je od prírody nastavený k pitiu čistej vody a jeho organizmus nie je pripravený na to, aby nadbytočný prísun kalórií z nápojov vyrovnal zníženou potrebou pevnej stravy. Voda telom rýchlo pretečie, ale ich kalórie v tele zostávajú a premieňajú sa v telesný tuk, ktorý sa ukladá v rizikových partiách. U žien sú to boky a stehná, u mužov brucho.

 Chudnutie s vodou

Veľmi jednoducho schudnete práve tak, že sa týmto nápojom vyhnete a nahradíte ich napríklad neochutenými minerálnymi vodami, či zeleným čajom. Pre zaujímavosť, kofeinizované nápoje s prídavkom cukru obsahujú v 0,33 l fľaši až 8 kociek cukru.

Ak vám čistá voda pripadá na pitie veľmi nudná, v našich receptoch nájdete jednoduché tipy na prípravu chutných zdravých nápojov.

Foto © Graça Victoria - Fotolia.com
Diskusia k článku Ako schudnúť? Už žiadna cola a sladké limonády!

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť? Už žiadna cola a sladké limonády!

Nie je možné pridávať komentáre.