Ako schudnúť so strukovinami

13 apríla, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  5509
strukoviny na chudnutie

Ak vás trápi hlad, zvoľte strukoviny. Strukoviny majú vynikajúcu vlastnosť v tom, že vedia dobre zasýtiť. Na druhý deň po ich zjedení budete dokonca menej hladní ako inokedy.

Strukoviny v kuchyni

Strukoviny patria medzi potraviny, za ktoré si nemusíte priplácať a majú široké využitie v kuchyni. Jednu lyžičku strukovín môžete dať do polievky, omáčky či do ragú.

Strukoviny môžete použiť aj na prípravu kaší alebo si ich môžete pridať do šalátu. Rozmixované strukoviny predstavujú vhodný netučný základ dipov a zálievok.

Ako schudnúť so strukovinami

Kanadskí vedci prišli na to, že ľudia, ktorí jedia častejšie strukoviny, vážia menej ako ostatní. Prišli taktiež na to, že majú štíhlejšiu postavu, majú väčšie zásoby balastných látok, majú nižší krvný tlak, majú stabilnejšiu hladinu krvného cukru a títo ľudia sú lepšie chránení pred záchvatom hladu.

Strukoviny sú spojené s nafukovaním. Keď sa rozhodnete zaradiť strukoviny do jedálnička, nevrhnite sa naraz na veľkú porciu, ale začnite s ich jedením postupne a v menších porciách. Črevná mikroflóra sa tak stihne adaptovať. Pri varení strukovín treba zliať z uvarených strukovín vriacu vodu alebo nálev z konzervy a prepláchnuť ich studenou vodou. Tak sa odstráni časť nafukujúcich látok.

Foto © andriigorulko - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Dukanova diéta - klady a zápory
Diskusia k článku Ako schudnúť so strukovinami

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť so strukovinami