Ako schudnúť so škoricou a medom

25 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  23069
diety-a-chudnutie-chudnutie-so-skoricou-a-medom

Povedali by ste, že med a škorica obsahujú zložky, ktoré pomáhajú pri chudnutí? Ak chcete vedieť, ako pomocou nich schudnúť a hlavne ako ich konzumovať s cieľom zhodenia nadbytočných kíl, ste na správnom mieste.

Ako schudnúť so škoricou a medom

Pozitívny vplyv bylín, korenín a ďalších prírodných produktov je známy už od staroveku. Zistilo sa, že obsahujú látky, ktoré sú užitočné pri liečbe ochorení srdca, regulujú krvný tlak, pomáhajú pri kožných problémoch, liečia úzkosť a stres. Aj v súčasnosti prebieha množstvo vedeckých výskumov, ktoré odkrývajú tajomstvá liečivých účinkov rôznych rastlín, bylín, korenín a ďalších prírodných produktov, pričom vedci prichádzajú na fakt, že ich je veľa užitočných aj pri samotnom procese chudnutia.

Med a chudnutie

Je pravdou, že med je istou formou cukru. No oproti klasickým formám cukru sa líši tým, že je prírodným sladidlom, ktoré okrem sacharidov obsahuje taktiež množstvo vitamínov a minerálnych látok. Keď naše telo trávi cukry, používa vitamíny a minerálne látky obsiahnuté v tkanivách. Preto sa v procese trávenia cukrov vytvára deficit vitamínov a minerálnych látok. Tento deficit sa ale nevytvára pri trávení medu, nakoľko je med bohatým zdrojom vitamínov a minerálnych látok. Pri nahradení cukru medom prebieha metabolizmus tukov a cholesterolu bez prekážok. Med taktiež pomáha pri trávení, tým pádom nám pomáha vyhýbať sa akýmkoľvek problémom, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku prejedania sa.

Škorica a chudnutie

Škorica vo forme pomletého korenia alebo kôry reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Hoci znižuje množstvo zlého cholesterolu, množstvo dobrého cholesterolu ponecháva na dobrej úrovni. Škorica tiež reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha v boji proti obezite a inzulínovej rezistencii. Škorica je veľmi užitočná pre pacientov trpiacich cukrovkou, pretože im pomáha pri užívaní menších dávok inzulínu.

Recept na chudnutie s medom a škoricou

Jednu lyžicu medu a lyžičku škorice zmiešame v šálke horúcej vody. Táto zmes by mala byť konzumovaná každé ráno na lačný žalúdok. Účinok tejto kombinácie zatiaľ nie je vedecky dokázaný, no niekoľko výskumov hovorí, že pravidelná konzumácia medu a škorice pomáha pri chudnutí.

Med a horúca voda a ich vplyv na chudnutie

Pitie šálky horúcej vody s jednou lyžičkou medu každé ráno môže pomôcť pri chudnutí. Tuk zostáva v tkanivách uložený ako nevyužitý zdroj energie. Med pomáha využívať tento uložený tuk, ktorý sa postupne spáli a dodá tak telu energiu na každodenné aktivity. Tento proces má za následok postupnú stratu hmotnosti.

Med a citrón – pomoc pri chudnutí

Jedna lyžica medu s niekoľkými kvapkami citrónu zmiešaná s teplou vodou. To je ďalší recept, ktorý pomáha pri znižovaní hmotnosti. Aj keď sú jeho výsledky pomalé, pravidelná konzumácia tejto zmesi pri chudnutí pomáha.

Ďalšie účinky škorice a medu

Škorica a med okrem chudnutia pomáhajú aj pri ďalších zdravotných problémoch, ako sú napr. srdcové choroby, problémy s trávením, ale taktiež prečisťujú krv a zlepšujú krvný obeh. Všetky tieto zdravotné faktory a obezita sú vzájomne prepojené. Lyžička škorice a medu nielenže pomáha pri chudnutí, ale zabezpečuje aj celkovú pohodu človeka.

V boji proti obezite existuje veľa prírodných prostriedkov, no ak ich človek neskombinuje s vyváženou stravou a pravidelným cvičením, účinky týchto produktov sú zbytočné.

Prečítajte si viac: Čaj na chudnutie WuLong
Diskusia k článku Ako schudnúť so škoricou a medom

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť so škoricou a medom

Nie je možné pridávať komentáre.